تخصیص اعتبار برای خرید اتوبوس‌های برقی در بودجه ۱۴۰۱

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شورای ششم آمادگی دارد تا در صورت نیاز برای محقق شدن طرح اتوبوس‌های برقی در شهر منابع لازم را پیش‌بینی کند و تعیین ردیف خرید اتوبوس‌های برقی در بودجه ۱۴۰۱ برای شهر اصفهان مد نظر است.

محمد نورصالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص ورود اتوبوس برقی به شهر و آزمایش یک هفته‌ای و استقبال اصفهان از این برنامه، اظهار کرد: اولین اتوبوس برقی هم‌زمان با روز درختکاری وارد اصفهان شد، این اتوبوس‌ها دارای مکانیزم برقی و اتاق و سایر تجهیزات ساخت داخل کشور است و قطعاً عملکرد بسیار خوب و با ارزشی خواهد بود.

وی با بیان اینکه در بودجه ۱۴۰۱ ردیفی جهت خرید اتوبوس برقی برای شهر اصفهان تعیین شده است، ادامه داد: امید است با ورود اولین اتوبوس برقی به اصفهان و شروع تجهیز شهر به اتوبوس برقی پیامدهای بسیار خوبی برای شهر اصفهان و شهروندان رقم بخورد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به تعیین ردیف برای خرید اتوبوس‌های برقی در بودجه ۱۴۰۱، تصریح کرد: حدود ۵۰۰ میلیارد تومان حداقل بودجه تعیین شده برای توسعه اتوبوسرانی به ویژه خرید اتوبوس برقی است، ورود اولین اتوبوس برقی شروع خوبی برای شهر خواهد بود.

وی با بیان اینکه شورای ششم آمادگی دارد تا در صورت نیاز برای محقق شدن این برنامه در شهر منابع لازم را پیش‌بینی کند، تاکید کرد: در حال حاضر دو پیشنهاد از تولیدکننده‌ها وجود دارد که حاضر به مشارکت و سرمایه‌گذاری در این بخش بودند و این اتفاق ارزش افزوده بهتری را به همراه دارد.

نورصالحی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱ فعالیت تردد اتوبوس‌های برقی در شهر اصفهان شروع می‌شود، امیدوارم شهروندان شاهد اجرای تردد یک یا دو خط اتوبوس برقی در سطح شهر به صورت تأثیرگذار در سال ۱۴۰۱ و به صورت کامل‌تر در سال ۱۴۰۲ باشند.کد محتوا 45323

برچسب ها