۴۰ درصد کودکان کار از خانواده‌های مستضعف نیستند

شهردار اصفهان با بیان این‌که ۴۰ درصد کودکان کار از خانواده‌های مستضعف نیستند، گفت: انتظار می‌رود شهروندان کمک‌های خود را از طریق خیریه‌ها، سازمان بهزیستی و کمیته امداد به کودکان نیازمند اهدا کنند.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، علی قاسم‌زاده امروز _شنبه چهاردهم اسفندماه_ در برنامه رادیویی "سلام اصفهان"، با اشاره به پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان، اظهار کرد: در جلسه بررسی پروژه های عمرانی این نوید داده شد که تمامی اقدامات پروژه مرکز همایش های بین المللی در حال جمع‌بندی نهایی است و تا پایان خرداد ۱۴۰۱ آماده تحویل به بهره‌بردار و برگزاری اجلاس‌های بین‌المللی، منطقه‌ای و ملی خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان ظرفیت جدیدی برای اصفهان است، تاکید کرد: استفاده از این ظرفیت برای معرفی بهتر اصفهان در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار حائز اهمیت است.

شهردار اصفهان با اشاره به ویژه برنامه‌های هفته درختکاری، گفت: امسال درختکاری و "درخت‌بانی" را در دستور کار داریم، البته واژه درخت‌بانی امسال پیشنهاد شد و قرار است از مردم برای حفاظت از وضعیت موجود درختان و فضای سبز شهری و همچنین کاشت درخت برای بخش‌هایی از شهر کمک بگیریم.

وی ادامه داد: امسال نمی‌توانیم همچون سال‌های قبل درخت یا نهال تقدیم شهروندان کنیم، اما به کمک آنها در بخش‌هایی از شهر به درختکاری خواهیم پرداخت.

قاسم‌زاده اظهار کرد: در آستانه سال جدید با رفت‌وروب، رنگ‌آمیزی، زیباسازی و نصب المان‌های جدید نوروزی به استقبال بهار ۱۴۰۱ می‌رویم.

وی خاطرنشان کرد: این روزها پدیده اجتماعی حضور کودکان کار سر چهارراه‌های شهر همه ما را رنج می‌دهد و علی‌رغم اینکه شهرداری، بهزیستی و سایر دستگاه‌ها برای رفع این معضل اعلام آمادگی کردند، اما به مشکلی برخوردیم که فقط به دست شهروندان رفع می‌شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: با بررسی و رصد دستگاه‌های نظارتی و اجرایی حدود ۴۰ درصد کودکان کار از خانواده‌های مستضعف نیستند، بلکه به دلیل عادت غلط و سوء‌استفاده والدین، به ابزار درآمد تبدیل شده‌اند؛ به‌طوری که در یک مورد پدر خانواده سالم بوده و در منزل به امور شخصی خود می‌پرداخته است، اما سه فرزند خود را به خیابان می‌فرستاده، زیرا هر کدام شب‌ها با میانگین درآمد ۲۰۰ هزار تومان به منزل باز می‌گشتند، البته اکثر این افراد از اتباع هستند.

قاسم زاده با بیان این‌که پدیده اجتماعی حضور کودکان کار سر چهارراه‌های شهر باعث شده است که به چهره شهرمان خدشه وارد شده و دور از شأن اصفهان باشد، تصریح کرد: انتظار می‌رود شهروندان کمک‌های خود را از طریق خیریه‌ها، سازمان بهزیستی و کمیته امداد به کودکان نیازمند اهدا کنند، زیرا کمک به کودکان کار باعث ترویج یک رفتار اشتباه در جامعه و سرازیر شدن این افراد از شهرهای اطراف به اصفهان می‌شود.کد محتوا 45223

برچسب ها