آزادسازی کمربند شمالی منطقه ۱۵ اولویت سال آینده شهرداری

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان گفت: آزادسازی خیابان کمربند شمالی که حدود ۴۰ درصد آن انجام شده و آزادسازی خیابان‌های منتهی به کمربند شمالی از جمله خیابان‌های شهدای ستار، الله‌اکبر، ابر، لاله و کنگاز در اولویت شهرداری برای سال آینده است.

هوشنگ نظری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در رابطه با اولویت‌های منطقه ۱۵، اظهار کرد: با توجه به مستهلک شدن آسفالت معابر منطقه، در نظر داریم برای سال آینده نهضت آسفالت تشکیل شود تا وضعیت آسفالت این منطقه بهبود یابد.

وی افزود: آزادسازی خیابان کمربند شمالی که حدود ۴۰ درصد آن انجام شده و آزادسازی خیابان‌های منتهی به کمربند شمالی از جمله خیابان‌های شهدای ستار، الله‌اکبر، ابر، لاله و کنگاز در اولویت شهرداری برای سال آتی است.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان تصریح کرد: قبل از الحاق شهر خوراسگان به شهرداری اصفهان، در شمالی‌ترین نقطه، کمربند شمالی حدفاصل آزادراه شهید صیاد شیرازی و رینگ چهارم در طرح تفصیلی این شهر در نظر گرفته شده بود که امیدواریم با همکاری مردم آزادسازی این محور از بزرگراه شهید صیاد شیرازی تا انتهای خیابان سلمان در سال آینده انجام شود.

وی ادامه داد: هزینه برآورد شده برای آزادسازی این معبر، بالغ بر ۱۲۴ میلیارد تومان است که امسال ۶۲ میلیارد تومان و برای سال آینده نیز حدود ۴۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و پیش‌بینی می‌شود عملیات اجرایی آن در سال ۱۴۰۲ آغاز شود.

نظری‌پور در رابطه با بن‌بست بودن تعدادی از خیابان‌ها و محلات این منطقه، تصریح کرد: با احداث کمربند شمالی منطقه، خیابان‌هایی همچون الله‌اکبر و ابر از دو طرف دسترسی خواهد داشت.

مدیر منطقه ۱۵ شهر اصفهان با اشاره به کمربند شمالی افزود: کمربند شمالی هفت خیابان را در منطقه شامل می‌شود که به عنوان خیابان کمکی جی می‌توان از آن استفاده کرد، این کمربند در نقطه ابتدایی شامل محله جوزدان و در نهایت تراکم ترافیک آن به رینگ چهارم منتقل می‌شود.کد محتوا 43551

برچسب ها