لزوم استفاده از فناوری‌های نوین در «جمع آوری و تبدیل پسماندها»

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با اشاره به ضرورت تحول در مدیریت پسماندهای شهری، گفت: باید در «جمع آوری و تبدیل پسماندها» و «نظافت و رفت و روب شهر» از فناوری‌های نوین استفاده کنیم.

مهدی بقایی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: از سال‌ها پیش جمع آوری پسماندها و تبدیل آنها به کمپوست با روش‌های سنتی انجام می‌شود که این مسئله هزینه‌های بسیاری را به شهر تحمیل کرده و می‌تواند در آینده، مشکلات کارگری و مالی زیادی را ایجاد کند.

وی افزود: استفاده از فناوری‌های نوین در جمع آوری و مدیریت پسماندها، یک ضرورت است که باید با برنامه‌ریزی درست و بهره‌گیری از دانش متخصصان دانشگاهی و ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان به آن دست پیدا کنیم.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان تصریح کرد: در کنار توسعه فناورانه، به فرهنگ‌سازی مستمر، خلاق و اثربخش نیاز داریم که اداره توسعه فرهنگ شهروندی که پیش از این، مردم با عنوان کمیته شهروندی آن را می‌شناختند، می‌تواند بسیار کمک‌کننده و راهگشا باشد.

وی ادامه داد: سالیان گذشته با استمرار تبلیغات شهروندی، ارسال پیام‌های آموزشی و گفتگوی مؤثر با شهروندان توانستیم شاخص‌هایی نظیر کاهش میزان تولید شیرابه، تفکیک پسماندها از مبدا و پرهیز از زباله‌ی خارج نوبت را در شهر اصفهان ارتقا ببخشیم.

بقایی گفت: توقعات شهروندان از شهرداری در حوزه خدمات، افزایش یافته است در این راستا هم باید نیازها و خواسته‌های جدید مردم را شناسایی کنیم و نحوه ارائه خدمات را مورد اصلاح و تکمیل قرار دهیم و هم مشارکت و همدلی را بین مدیریت شهری و شهروندان تقویت کنیم تا اصفهان زیبایمان در مسیر پیشرفت و ترقی قرار بگیرد.کد محتوا 41468