تعامل شهرداری و شرکت فولادمبارکه منجر به تحولات خوب شهری می شود

مدیران مجتمع فولاد مبارکه با شهردار اصفهان، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان دیدار و گفت و کردند.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، علی قاسم زاده در این دیدار با بیان اینکه مبدا هر تحولی جهان بینی، فهم و درک صحیح از مسائل است، اظهار کرد: نوع نگاه من با مدیرعامل شرکت فولادمبارکه بسیار شبیه به هم است، نوع نگاه به جذب سرمایه گذار نگاه فرا استانی و فراملی است.

وی تصریح کرد: با اتفاقاتی که در کشور و استان افتاده و مقدماتی که فراهم آمده است دیگر بهانه ای برای کار نکردن وجود ندارد. باید از منیت ها عبور کرده و با یک نگاه بلند به نظام و انقلاب، افزایش سرمایه اجتماعی و اقتصادی نظام را دنبال و به سمت اتفاقات و تحولات خوب حرکت کنیم.

شهردار اصفهان ادامه داد: نکات و سرفصل های بسیار خوبی که در این جلسه مطرح شد می تواند دستمایه اولیه برای کارگروه مشترک همکاری میان شهرداری و شرکت فولاد مبارکه باشد تا از این همگرایی اتفاقات بسیار خوبی برای شهر و استان رقم بخورد.

وی با بیان اینکه اصفهان همواره در بسیاری از مسائل الگو بوده است، افزود: امیدوارم در همدلی و همگرایی نیز بتوانیم الگوی خوبی به کشور معرفی کنیم. 

قاسم زاده گفت: زمانی که بحث منافع ملی و پاسداشت نظام در میان باشد مرزهای صنعت، اقتصاد و فرهنگ مرزهای قابل تعریفی نیست و همه اینها ارزشی است که باید از آن دفاع کرد. 

شهردار اصفهان گفت: یک حقیقت واحد به نام نظام وجود دارد که باید همگی تلاش کنیم تا این نظام روز به روز قوی تر، بهتر و موفق تر عمل کند و مردمی که به دلیل شرایط این چندسال اخیر اندکی نگران شده اند به لطف خدا نگرانی آنها به دست مسئولین مومن برطرف شود.

*شهرداری آماده توسعه ورزشگاه نقش جهان

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این دیدار با بیان اینکه بازدیدی از ورزشگاه نقش جهان داشتیم که اتفاقات بسیار خوبی را در آن مشاهده کردیم، اظهار کرد: مدیریت شهری آمادگی این را دارد تا 300 هکتار زمینی که اطراف ورزشگاه نقش جهان از ابتدا در طرح وجود داشته را تملک کرده و تمام ساختمان هایی که در نقشه بوده است را احداث کنیم.

محمد نورصالحی با بیان اینکه مشارکت شهرداری و باشگاه فولاد مبارکه سپاهان می تواند به گسترش و توسعه برند باشگاه سپاهان در کل شهر کمک کند، تصریح کرد: کمیته ای در این دوره شورا تحت عنوان آب و مناطق کم برخوردار تشکیل شده و هم افزایی های لازم در حال پیگیری است که می توان این کار را با همکاری کارخانه فولادمبارکه برای کمک به موضوع آب استان ادامه داد.

IMG_20211022_143303_165.JPG

*همسویی نیروهای نظام فرصتی تاریخی برای خدمت به مردم

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه نیز در این دیدار با بیان اینکه یک فرصت تاریخی برای همسویی نیروهای نظام به منظور انجام کارهای اجرایی به وجود آمده است، اظهار کرد: بر خلاف سنوات قبل امکان این همگرایی بین مجموعه های مختلف وجود دارد و این امیدواری به وجود آمده است که می توان به جمع بندی های مشترک رسید.

محمدیاسر طیب نیا تصریح کرد: با همگرایی لازم به وجود آمده در ارکان مختلف نظام در صورتیکه همکاریهای لازم وجود داشته باشد، می توان اتفاقات بزرگی را رقم زد. 

وی اضافه کرد: فصول مشترک همکاری شرکت فولاد مبارکه و شهرداری اصفهان شاید در حوزه های محدودی باشد اما می توان با تعریف موارد و پروژه های مشترکی در حوزه های مختلف مانند حمل و نقل، ورزش، خدمات و ... این همکاری ها را افزایش داد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ادامه داد: بحث های انتقال آب شاید به طور مستقیم به شهرداری ارتباطی نداشته باشد اما می توان این روند را تغییر داد و اتفاقات خوبی را رقم زد. پروژه انتقال آب جزو اولویت های شرکت فولادمبارکه است و بسیار مصمم هستیم تا این پروژه با قدرت و سرعت بیشتری ادامه یابد.

وی تاکید کرد: در حوزه قطار شهری و بین شهری شرکت فولاد مبارکه همواره آمادگی خود را اعلام کرده اما یکسری موانع وجود دارد و بخش های دیگر لازم است تعهدات خود را انجام دهند، برای اینکار لازم است کمیته های عملیاتی تشکیل شود تا موانع موجود برطرف شود.

طیب نیا با بیان اینکه بخش قابل توجهی از پرسنل شرکت در شهر اصفهان ساکن هستند و زندگی می کنند که خدمات زیادی از شهر دریافت می کنند، افزود: می توان با تعریف پروژه های مشترک مختلف کوتاه مدت و بلندمدت خدمات فرهنگی و تفریحی و ورزشی به شهروندان و پرسنل فولادمبارکه ارائه داد.

وی گفت: مدیرانی که در شهرداری حضور دارند هر یک از بهترین مدیران بوده و الگوهای حوزه های مربوط به خود هستند و شرکت فولاد مبارکه نیز آمادگی همکاری با مجموعه شهرداری را دارد.

*تعریف پروژه های مشترک ورزشی میان شهرداری و شرکت فولاد مبارکه

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: همه شهروندان اصفهانی با مجموعه فولادمبارکه آشنا هستند، با توجه به ظرفیت های فنی و اقتصادی که مجموعه فولادمبارکه دارد می توان کارهای بزرگی با همکاری این مجموعه انجام داد. 

سیدامیر سامع با بیان اینکه ظرفیت های بسیار خوبی برای همکاری میان شهرداری و مجموعه فولاد مبارکه برای پرداختن به موضوع ورزش وجود دارد، تصریح کرد: تجهیز محل های ورزشی روباز از جمله کارهایی است که از طریق آن و با تعریف پروژه های مشترک می توان اقدامات خوبی برای شهروندان انجام داد.

*سرریز خدمات توسعه فولاد مبارکه برای شهر اصفهان باشد

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: دغدغه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مشترکی میان شهرداری و مجموعه فولادمبارکه وجود دارد که می توان با استفاده از این دغدغه های مشترک پروژه های بسیاری را برای شهروندان تعریف کرد.

مصطفی نباتی نژاد با بیان اینکه توسعه فولادمبارکه دیگر تنها به مجموعه خودش مربوط نمی شود و می تواند این توسعه به شهر سرریز شود، تصریح کرد: به طور مثال در بحث ورزش، باشگاه سپاهان قبل از اینکه متعلق به شرکت فولاد مبارکه باشد متعلق به مردم اصفهان و دارای یک سرمایه اجتماعی است. سهامداران این باشگاه می توانند مردم و نهادهای اجتماعی در قبال توسعه ای که می دهند نیز باشند.

وی گفت: در بحث سرمایه گذاری های شهری یکی از برنامه های دکتر قاسم زاده شهردار اصفهان چند برابر کردن ظرفیت مشارکتی بودجه بود. یکی از بخش هایی که در این خصوص اهلیت و تخصص لازم را دارد مجموعه شرکتهای اقماری ذیل مجتمع فولاد بسته به مسئولیت هایی که دارد است و می تواند در حوزه های مختلف به شهرداری کمک کند.

*همکاری شهرداری و فولاد در پروژه های عمرانی و حمل و نقلی

معاون عمران شهری شهردار اصفهان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: برای پروژه های عمرانی موجود در شهر مانند حلقه حفاظتی شهر اصفهان، قطار شهری، مرکز همایش ها و ... می توان همکاری های لازم را با فولاد مبارکه داشته باشیم.

ایرج مظفر افزود: این تعاملات می تواند ظرفیت های مختلف اصفهان را به ویژه در بحث های حمل و نقلی توسعه و ارتقاء دهد. 

 کد محتوا 40861

برچسب ها