تسریع در روند احداث بیمارستان بنت انگیزه خیران را چندین برابر می کند

شهردار اصفهان در سفر به استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر ضرورت سرعت بخشی به ساخت بیمارستان شهر بنت که مورد درخواست بسیاری از مردم است، گفت: تسریع در روند احداث بیمارستان بنت انگیزه خیران را چندین برابر می کند.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی طی سفر به استان سیستان و بلوچستان در دیدار مدیران شهری اصفهان با استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مدیریت شهری اصفهان در چهار سال گذشته تجارب خوبی داشته که قابل انتقال به شهرداران استان سیستان و بلوچستان است، اظهار کرد: البته شهرداری زاهدان به خوبی از این تجارب استفاده کرده است.

وی ادامه داد: تعامل میان شهرها روابطی را ایجاد می‌کند که نتایج آن نهایت اثربخشی را خواهد داشت که یکی از این موضوعات ایجاد خزانه‌داری در شهرداری است.

*تشکیل خزانه داری در شهرداری زاهدان راه نجات از بحران های مالی است

شهردار اصفهان تصریح کرد: ایجاد خزانه‌ داری در بحران ‌های مالی می‌تواند شهر را نجات داده و در چالش ‌ها به مدیریت شهر کمک کند، بنابراین پیشنهاد می‌کنم هرچه سریع‌تر این امر در شهرداری زاهدان انجام شود که ظرفیت بزرگی برای این شهر است.   

وی با بیان اینکه اولین حادثه بزرگی که در دوره مدیریت شهری کنونی اصفهان اتفاق افتاد، زلزله کرمانشاه بود که یک تیم امداد و نجات از سوی شهرداری اصفهان به منطقه اعزام شد و در حد خود اثرگذار بود، گفت: وقتی که در خرم‌آباد سیل آمد، شهرداری اصفهان با شعار همدلی برای ایران به طور جدی برای امدادرسانی به مردم آن شهر اقدام کرد.

نوروزی بیان کرد: هنگام سیل خوزستان، شهرداری اصفهان بود که اقدامات اولیه پس از سیل در بخشی از اهواز را بر عهده گرفت.

وی افزود: همچنین در سیل سال ۹۸ استان سیستان و بلوچستان که کنارک، چابهار و دشتیاری دچار مشکل شد، همراهی شهرداری اصفهان متفاوت از همیشه بود.

شهردار اصفهان با اشاره به روابط فعلی شهرداری اصفهان و سیستان و بلوچستان اظهار کرد: اگرچه نمی‌توانیم تجهیزات شهرداری را به سیستان و بلوچستان بیاوریم، اما می‌توانیم در راستای تحقق رسالت انسانی خود، تجاربی که داریم را به مدیران شهری این استان منتقل کنیم.

وی به طرح «هم‌پیوندی بنت با شهر اصفهان» اشاره و تصریح کرد: در جریان این اتفاق، پیشنهاد هم پیوندی بنت، یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان با اصفهان مطرح و منجر به تشکیل یک خیریه برای کمک به آن شهر شد.

نوروزی با اشاره به اینکه افرادی که در این خیریه حضور دارند، منشا اثر هستند چرا که می‌توانند تحول دائمی در شهر بنت ایجاد کنند، گفت: شهرداری اصفهان در نامه‌ ای به مجمع کلانشهرهای ایران پیشنهاد داد که هر شهری تحت عنوان هم‌ پیوندی مسئولیت یکی از شهرهای سیستان و بلوچستان را بر عهده گرفته و برای توسعه آن و جبران آسیب ‌های وارده ناشی از سیل اقدام کند.

 

*استاندار سیستان و بلوچستان دستور ساخت بیمارستان بنت را صادر کند

وی بیان کرد: لازم است برای احداث بیمارستان بسیج همگانی از همه دستگاه‌ های خدماتی شکل گیرد چراکه احداث بیمارستان یک موضوع و تجهیز آن موضوعی دیگر است، بنابراین خیریه باید توانمند باشد و با امکاناتی که برای آن فراهم می‌شود و مدیریت درست این حرکت، این نهال نوپا ظرف یک تا دو سال آینده به درختی تنومند تبدیل شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: شخصیت حقوقی برای خیریه ایجاد شده و می‌تواند پس از این نیز به فعالیت خود ادامه دهد که باید ارکان آن حمایت و دنبال شود. خوشحال می‌شویم استاندار سیستان و بلوچستان نیز به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره خیریه فعال شود تا از ظرفیت این حضور بیشتر استفاده کنیم.

وی افزود: برای تسریع در روند احداث بیمارستان شهر بنت نامه ‌ها و درخواست ‌هایی داریم که لازم است استاندار سیستان و بلوچستان دستور مربوط به آن را صادر کند تا بتوانیم از توان کسانی که در اصفهان به همراهی دعوت شده‌اند، نهایت استفاده را ببریم؛ زیرا این افراد ذی ‌نفوذ هستند و لازم است پیشرفت کار را ببینند و با انگیزه هرچه بیشتر به موضوع ورود کنند.

نوروزی تصریح کرد: امیدواریم شهرداری اصفهان بتواند برای مهارت ‌آموزی کودکان بلوچستان، اردوهایی را در اصفهان تشکیل داده و آنها از امکانات آموزشی و تفریحی در کنار مهارت ‌آموزی استفاده کنند.

 

*تعمیم ایده هم پیوندی اصفهان و بنت در کل کشور

همچنین در این دیدار، علیرضا نصراصفهانی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: به تمام شهرهای سرزمینمان مهر و علاقه داریم و به دلیل همین مهر و رویکرد نوع ‌دوستی است که شورای شهر از طرح ‌ها و اقداماتی که با عنوان هم‌ پیوندی ایجاد شد، حمایت کرده و خواهد کرد.

وی ادامه داد: بنا بر رویکرد نوع ‌دوستی، نمی‌توانیم نسبت به مشکلات مردم در جای جای کشور بی‌ تفاوت باشیم لذا در اصفهان نیز همواره تاکید کرده‌ ایم که همه شهروندان باید در غم و غصه و شادی یکدیگر سهیم باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: جای خرسندی است که می‌توانیم در کشور خود این ارتباط را ایجاد کنیم و رقم بزنیم و هم‌پیوندی اصفهان با بنت تاثیرات زیادی بر این شهر خواهد گذاشت. بنابراین امیدواریم این ایده میان تمام شهرهای کشور توسعه پیدا کند چراکه هم ‌پیوندی آغازی برای اتفاقات بزرگ میان شهرهای کشور است.

 

*کمک اصفهان به سیستان و بلوچستان در ذهن همه ماندگار است

شهردار زاهدان نیز در دیدار مدیران شهری اصفهان با استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به همکاری دو شهر در حوزه اقتصادی، گفت: ایجاد خزانه‌داری و ممیزی املاک در مناطق شهری زاهدان تأثیرات مثبتی در حوزه برنامه و بودجه این شهرداری بر جای گذاشت.   

عبدالقادر پربار اظهار کرد: اصفهان با سابقه تاریخی پایتخت فرهنگی ایران اسلامی بوده و در مدیریت شهری نیز همیشه پیشرو است بدین سبب همکاری شهرداری‌های اصفهان و زاهدان فرصتی مغتنم برایمان ایجاد کرده است.

وی با اشاره به همکاری دو شهر در حوزه اقتصادی، افزود: ایجاد خزانه‌داری در شهرداری زاهدان به عنوان یک اندوخته خوب درون سازمانی یکی از این اقدامات است که تأثیرات مثبتی در رابطه با حوزه برنامه و بودجه شهرداری زاهدان بر جای گذاشت.

شهردار زاهدان تصریح کرد: ممیزی املاک شهرداری زاهدان نیز با همکاری سازمان فاوا شهرداری اصفهان از سال ۹۷ آغاز شد و اسناد آن تهیه و مشاور نیز برای آن گرفته شد.

پربار خاطرنشان کرد: آغاز تعامل جدی میان شهرداری اصفهان و سیستان و بلوچستان از وقوع سیل سال ۹۸ آغاز شد و شهرداری اصفهان ارسال کمک‌های خود به شهر بنت را آغاز کرد که در ذهن همه ماندگار است.

وی اظهار کرد: شهردار اصفهان اوایل سال گذشته در مجمع کلانشهرها پیشنهاد داد که هر کدام یک از این شهرها، به عنوان معین شهرهای آسیب‌دیده از سیل سیستان و بلوچستان، جبران خسارات را بر عهده بگیرند.

شهردار زاهدان با بیان این که امیدواریم پیشنهاد شهردار اصفهان در رابطه با این موضوع به علت تعویق جلسات ناشی از شیوع کرونا فراموش نشود، گفت: شهرداری و شورای شهر بنت به اصفهان سفر کردند و امیدواریم از طرق مختلف بتوانند به این شهر در سیستان و بلوچستان کمک کنند.

وی تاکید کرد: لازم است با اطلاع‌رسانی بیشتر در سطح کشوری، شهرداری شهرهای بزرگ کشور به کمک شهرهای کوچک در سیستان و بلوچستان بیایند که یقیناً برکات زیادی خواهد داشت.کد محتوا 33196

برچسب ها