25 اردیبهشت 1400 - 12:06

با توجه به سابقه تاریخی و فرهنگ و تمدن کهن اصفهان و همگام با رشد و توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیا، شهرداري اصفهان به منظور ارائه خدمات سريع و به هنگام به شهروندان و حوزه هاي مختلف شهرداري، در سال ۱۳۶۹ اقدام به تأسيس سازمان "آمار، اطلاعات و خدمات کامپيوتري شهرداري" نمود که در اواخر سال ۱۳۸۵ به "سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شهرداري اصفهان" تغيير نام داد.

شهر تاریخی اصفهان با مساحت ۵۵۰ کیلومتر مربع و حدود ۲ میليون نفر جمعيت به عنوان مرکز شهرستان و استان اصفهان،  از کلان شهرهاي دنيا و به عنوان پايتخت فرهنگ و تمدن ايران اسلامي شناخته شده است.

این شهر از مراکز مهم گردشگری، فرهنگی و اقتصادی ايران به شمار مي رود که با ۱۳شهر معروف جهان خواهر خوانده بوده و داراي بناهاي تاريخي متعددي است که تعدادي از آنها به عنوان ميراث تاريخي در يونسکو به ثبت رسيده اند.

با توجه به سابقه تاریخی و فرهنگ و تمدن کهن اصفهان و همگام با رشد و توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیا، شهرداري اصفهان به منظور ارائه خدمات سريع و به هنگام به شهروندان و حوزه هاي مختلف شهرداري، در سال ۱۳۶۹ اقدام به تأسيس سازمان "آمار، اطلاعات و خدمات کامپيوتري شهرداري" نمود که در اواخر سال ۱۳۸۵ به "سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شهرداري اصفهان" تغيير نام داد.

 

سازمان فاوا از بدو تأسیس، ارائه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات به شهرداری اصفهان را به صورت مکانیزه و برخط برعهده گرفت.

این سازمان در سالهای اخیر توجه بسیار زيادي به استاندارد سازي فرايندها واستفاده از روش هاي علمي در ارائه خدمات و تحقق اهداف سازمانی نموده است که نتیجه آن تدوین و اجرای برنامه اول و دوم فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان بوده و در حال حاضر تدوين برنامه سوم نيز انجام و در قالب برنامه اصفهان ۱۴۰۰ ارائه شده است.

بر این اساس، ماموریت سازمان " توانمندسازی شهرداری اصفهان در جهت جلب رضايت شهروندان و تحقق تعالي سازماني شهرداري با بکارگيري قابليتها و ظرفيتهاي فاوا "، چشم انداز آن، "پيشرو در تحقق شهر پايدار هوشمند در کشور و دستيابي به جايگاه ويژه شهرهاي هوشمند دنيا " با هدف "افزایش سرعت تحقق شهر پایدار هوشمند" و "افزایش سطح تعالی سازماني " است.

در این رابطه با توجه به ضرورت چابک سازی فعالیت های سازماني جهت اجراي پروژه ها و ارائه خدمات به هنگام به مجموعه شهرداري با سرعت بيشتر، کيفيت بهتر و هزينه تمام شده کمتر، چارت جديد سازمان فاوا تهيه و در تاريخ  ۱۳۹۴/۰۴/۱۸به تصويب هيأت مديره سازمان رسيد.

 سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان در صدد است با تکیه بر دانایي و توسعه فراگير فناوري هاي نوين اطلاعاتي و ارتباطاتي بازوي توانمندي براي شهرداري اصفهان باشد و با ايجاد زيرساخت هاي مناسب از قبيل زيرساخت هاي ارتباطي، مرکز داده، تشکيلات راهبري مناسب فاوا و آموزش و فرهنگ سازي کاركنان، مديران شهرداري و شهروندان، و خودكارسازي فرآيندهاي كسب و كار شهرداري در قالب سيستم هاي اطلاعاتي مكانمند يكپارچه، باعث «نظام مند نمودن امور داخلي شهرداري» و « ارائه خدمات شايسته و مناسب به شهروندان» گردد و با نيل به مديريت شهري پويا و شهرداري الكترونيكي با رويكرد شهروند مداري، شهر اصفهان را به جايگاه ويژه منطقه اي و رتبه برتر بين شهرهاي با كيفيت زندگي بالاي جهان سوق دهد و موجبات سربلندي ميهن عزيز اسلامي ايران را فراهم آورد.

آدرس: 
اصفهان، بلوار آئینه خانه، ابتدای بن‌بست سپیده، سازمان فاوا شهرداری اصفهان
شماره فکس: 
031۳۶۶۲۴۹۳
تلفن: 
031۳۶۶۱۷۳۲۵
راه های ارتباطی ما: 
کد محتوا 33012

برچسب ها