پیاده ‌راه های فعلی پل فردوسی به مسیر خیابان اضافه می شود

شهردار اصفهان گفت: پیاده ‌راه های فعلی پل فردوسی به مسیر خیابان اضافه می شود تا بار ترافیکی فعلی خیابان فردوسی کاهش یابد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در جلسه هفتگی بررسی روند پیشرفت پروژه ‌های عمرانی شهر اصفهان اظهار کرد: در جلسه امروز با توجه به اهمیت موضوع، وضعیت پروژه حلقه حفاظتی شهر مورد بررسی قرار گرفت و برای بخش‌های آزادسازی نشده در این مسیر و برخی موارد که نیاز به تأمین اعتبار داشت، تصمیم‌گیری لازم انجام شد.

وی بیان کرد: یکی دیگر از طرح هایی که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت در مورد پروژه میدان شهدای هسته‌ای بود که مقرر شد مسیر ادامه خیابان ارغوانیه تا پایان خردادماه و خیابان روشن دشت نیز تا پایان تیرماه سال جاری به اتمام برسد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: برای المان ویژه میدان شهدای هسته‌ای مذاکرات لازم انجام و مقرر شد امروز تصمیم گیری نهایی انجام و در صورت توافق با طرف قرارداد تا دو ماه آینده تکمیل شود.

وی با بیان اینکه برای تسریع در اجرای پروژه تعریض پل فردوسی بررسی لازم برای تقسیم کار انجام و مقرر شد با افزایش شیفت‌ها مسائل و مشکلات پروژه حل شود، گفت: با اجرای پروژه تعریض پل فردوسی، پیاده ‌راه های فعلی به مسیر خیابان اضافه و بار ترافیکی آن افزایش پیدا خواهد کرد.

نوروزی افزود: در رفیوژ میانی پل طرح آب ‌نما اجرا خواهد شد، در قسمت پایینی پل ۱۶ شمع (هشت شمع سمت غرب و هشت شمع سمت شرق) ایجاد و اسکلت فلزی با طراحی بسیار زیبا در کارگاه ساخته و در محل پروژه نصب می‌شود که با استفاده از این اسکلت پیاده راه مناسب ایجاد و در نقطه هسته مرکزی میدان فضای شهری مناسب به وجود می‌آید و دستک‌های ورودی تعریض خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید کشوری، طبق برنامه‌ریزی انجام شده در اولین فرصت افتتاح می‌شود.

شهردار اصفهان افزود: طبق گزارش مدیر منطقه ۱۳ قرار است پروژه تعریض پل زندان تا پایان خردادماه سال‌ جاری تکمیل شود.

*احداث ادامه خیابان های ارغوانیه و روشن دشت تا پایان خرداد و تیرماه

در ادامه، ایرج مظفر، معاون عمران شهری شهرداری اصفهان اظهار کرد: در مورد پروژه تعریض پل فردوسی مقرر شد با توجه به اینکه نقشه‌ها و مشخصات پروژه کامل شده برای اجرای فونداسیون قراردادی با سازمان عمران شهرداری منعقد و اقدامات تکمیلی آن به مناقصه گذاشته شود.

وی با اشاره به پروژه حلقه حفاظتی شهر حدفاصل کیلومتر صفر تا کیلومتر هفت گفت: طبق برنامه ‌ریزی مقرر شد آزادسازی‌های باقی مانده در این مسیر در سریع ترین زمان انجام و شهرداری منطقه ۱۵ نسبت به تحویل مسیر کیلومتر دو و نیم تا چهار و ۶۰۰ تا کیلومتر یک مسیر اقدام کند تا شاهد انجام عملیات اجرایی آن باشیم.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان تاکید کرد: همچنین میدان شهدای هسته‌ای تکمیل شده و در حال حاضر اقدامات اصلاحی آن در حال انجام است؛ همچنین مقرر شد تا دو ماه آینده نسبت به نصب المان میدان اقدامات لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه عملیات احداث ادامه خیابان ارغوانیه تا پایان خرداد ماه و خیابان روشن دشت تا پایان تیرماه انجام خواهد شد گفت: همچنین در پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید کشوری مراحل پایانی بتن‌ریزی دایرکشنال خروجی پروژه به سمت صفه تا روز شنبه هفته آینده انجام خواهد شد.

مظفر افزود: در بخشی از این پروژه معارضاتی با ارتش وجود دارد که مقرر شد هفته آینده مدیر منطقه شش شهرداری از طریق مذاکره نسبت به رفع معارض اقدام کند که امیدواریم این پروژه تا یک و ماه نیم آینده تکمیل و در اختیار شهروندان قرار گیرد.کد محتوا 32946

برچسب ها