15 اردیبهشت 1400 - 19:27

محصول نهایی فعالیت کارخانه پردازش پسماند تولید کود آلی است. این کود حاصل پردازش پسماندهای تر است که ابتدا به طور کامل جداسازی شده و سپس به صورت توده در سایت بلوغ قرار می گیرند تا در جریان فعالیت میکروارگانیسم ها و هوادهی مرتب، به کود آلی تبدیل شوند. در نهایت پس از 3الی 6 ماه کود آلی حاصل شده و در 2 سایر شامل 0.6 و 0.8 به مصرف کنندگان عرضه می شود( تنها تفاوت این دو نوع کود تنها در ابعاد می باشد و از نظر محتویات تفاوتی با هم ندارند.) علاوه بر این در بخش دیگری از کارخانه، سایت تولید کود ورمی کمپوست نیز فعالیت می کند که این کود نیز محصول فعالیت کرم ایزنیا فوتیدا در بستری از فضولات دامی و پسماند شهری است و از نظر مغذی بودن، توان رقابت با کود های غنی شیمیایی را دارد. تناژ تولیدی کود کمپوست در این کارخانه حدود 130 تن در روز و تناژ تولیدی ورمی کمپوست، حدود 10 تن در سال است. 

مراحل ارایه خدمت
سوالات متداول

کود کمپوست حاصل فرآوری کدام پسماندهاست و چه کاربردی دارد؟

این کود از پردازش بخش آلی و فسادپذیر پسماندهای تر ایجاد می شود و می تواند گیاهان مختلف، مزارع، باغات، محصولات کشاورزی و فضای سبز شهری را تغذیه کند. از نظر زیست محیطی این کود دوستدار طبیعت بوده و از نظر غنی بودن از عناصر مورد نیاز خاک، دارای وضعیت مطلوبی می باشد.

کود کمپوست و ورمی کمپوست چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

ورمی کمپوست محصول فعالیت زیستی نوعی کرم بنام ایزنیا فوتیدا است که در بستری از فضولات دامی و پسماند تر قرار گرفته اما کود کمپوست به طور خالص پسماندهای تر هستند که در فرآیندهای زیستی و به صورت هوازی، تبدیل به کود آلی تبدیل می شوند.

متقاضیان چگونه برای خرید کود کمپوست و ورمی کمپوست اقدام کنند؟

متقاضیان متفرقه برای تهیه کود کمپوست لازم است در روزهای فرد به محل کارخانه پردازش پسماند مراجعه نمایند و کود کمپوست را به صورت فله ای و ورمی کمپوست را به صورت بسته بندی شده دریافت نمایند. لازم به ذکر است تهیه خودروی انتقال کود بر عهده متقاضی است و لازم است پیش از مراجعه به کارخانه نسبت به هماهنگی با خودروی انتقال کود، اقدام نمایند.

راه های ارتباطی

آدرس: اصفهان - خيابان مشتاق سوم - ابتداي بلوارارغوانيه - ابتداي بلوار رضوان - سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان

شماره تماس:

03135314533

فكس: ۳۵۳۱۴۵۳۳ - داخلی 9

وبسایت های سازمان:

www.pasmand.Isfahan.ir

www.isfahan.ir/pasmand

www.learning.isfahan.ir

آپارات:

 www.aparat.com/pasmandesf

 

کد محتوا: 32357

برچسب‌ها