ایده‌های 92 «شهروند دیپلمات» منتخب روی میز بررسی قرار گرفت

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت: فرآیند بررسی اولیه ثبت‌نام متقاضیان مشارکت در طرح ابتکاری «شهروند دیپلمات» از ابتدای سال جاری در اداره بین‌الملل شهرداری آغاز گردید و از بین 263 ثبت نام کننده، 92 شهروند تسهیلگر و دارای ارتباطات فرامرزی در این مرحله شناسایی شدند.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ایمان حجتی با بیان اینکه اکنون در مرحله دریافت ایده‌های اجرایی این شهروندان هستیم، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، منتخبین تا پایان فروردین ایده‌ها و البته بسترهای خود برای اجرای این ایده‌ها با همکاری و حمایت شهرداری اصفهان، وزارت امور خارجه، کنسرسیوم همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه‌ها و شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان و همچنین اتاق بازرگانی استان را به دبیرخانه «شهروند دیپلمات» ارسال کردند.

وی با اشاره به اینکه بعضی از این شهروندان یک و برخی چند ایده ارسال کرده‌اند، ادامه داد: تیمی متشکل از کارشناسان خبره نهادهای اشاره شده، ایده‌های دریافتی را بررسی و شرایط اجرای آنها را امکان سنجی خواهند کرد. سپس آن دسته از ایده‌هایی که قابلیت اجرایی شدن در راستای توسعه تعاملات اصفهان با شهرهای خواهرخوانده‌اش و یا دیگر شهرهای جهان را داشته باشد، با همکاری شهروند دیپلمات‌ها وارد مرحله عملیاتی خواهد شد.

حجتی با اشاره به آن دسته از ثبت نام کنندگان در این ابتکار که شرایط کافی برای ارسال ایده نداشتند، تأکید کرد: اگرچه ایده ای از سوی این شهروندان دریافت نمی‌شود اما اسامی آنها در شبکه همراهان «شهروند دیپلمات» ثبت خواهد شد و با همکاری دانشکده وزارت امور خارجه دوره‌های آموزشی در زمینه‌هایی همچون دیپلماسی شهری و شهروندی و دیگر آموزش‌های مربوطه برای آنها برگزار خواهد شد.

گفتنی است " شهروند دیپلمات" طرح ابتکاری اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان در حوزه دیپلماسی شهری است که فراخوان آن در سال 99 اعلام شد. این طرح که برای نخستین بار اتفاق افتاده و با استقبال مسئولان وزارت امور خارجه روبرو شد، تلاش دارد از ایده های اجرایی و تعاملات بین المللی شهروندان و اصفهانی های خارج از کشور و از تمام ظرفیت های موجود برای توسعه و تقویت روابط اصفهان با شهرهای خواهرخوانده با کمک کنشگران و تسهیلگران، بهره مند شود. کد محتوا 32300

برچسب ها