تدوین برنامه‌های ۱۴۰۵ بر پایه عدالت محوری

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان گفت: ارزش‌های برنامه ۱۴۰۵ بر پایه محورهایی همچون عدالت محوری، شجاعت، قانون مداری و رعایت حقوق شهروندی است.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، علیرضا صادقیان صبح امروز _سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰_ در گفتگویی آنلاین با خبرنگاران با موضوع تشریح برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵ از طریق لایو اینستاگرام اظهار کرد: برنامه راهبردی و عملیاتی اصفهان ۱۴۰۵ ششمین برنامه شهر اصفهان است که توسط شهرداری تدوین و به تصویب شورای شهر رسید.

وی ادامه داد سال ۱۴۰۰ نخستین سال برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵ است، بر این اساس بودجه سال جاری شهرداری نیز بر مبنای این برنامه نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان توسط شورای شهر تصویب و ابلاغ شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان اضافه کرد: برنامه ۱۴۰۵ که تدوین آن دو سال به طول انجامید با هدف به حداقل رساندن مشکلات برنامه‌های قبلی تنظیم و تهیه شده تا سیر عملیاتی داشته باشد.

صادقیان با بیان اینکه در تیرماه سال ۹۸ در سیر تدوین برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵ آسیب شناسی برنامه‌های قبلی شهرداری و بررسی اسناد پشتیبان در دستور کار قرار گرفت، افزود: پس از آن مرحله شناخت آغاز شد و سپس تا آبان ماه ۹۸ که جلسات هم اندیشی با ذی‌نفعان از جمله دانشگاهیان، دستگاه‌های اجرایی، نخبگان و مدیران قبلی شهرداری و تمام افرادی که برای آینده شهر دغدغه داشتند، برگزار و مرحله تحلیل عملیاتی شد که حاصل این جلسات هم اندیشی به مرحله تجویز رسید.

صادقیان گفت: مرداد ماه سال گذشته با تدوین برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵ مرحله تجویز آن نهایی و در شهریور ماه ۹۹ این برنامه به شورای شهر اصفهان تقدیم شد که به تصویب اعضا رسید.

وی ادامه داد: برای تدوین برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵، چهار هزار و ۶۶۳ نفر-ساعت از مشارکت تمام ذی‌نفعان و تمام افرادی که در تدوین برنامه امکان کمک داشتند، استفاده کردیم و در این راستا ۳۰۵ جلسه برگزار شد که در نهایت این جلسات از مرحله شناخت و تحلیل عبور کرد و به مرحله تصویب رسید.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان مهم‌ترین ویژگی برنامه اصفهان ۱۴۰۵ را نتیجه محوری، سنجش پذیری و مشارکت حداکثری ذی‌نفعان دانست و گفت: در برنامه‌های قبل بسیاری از پروژه‌های تعریف شده به نتیجه نمی‌رسید یا امکان به نتیجه رسیدن آنها وجود نداشت، اما برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵ با این رویکرد تدوین شده که نتیجه پروژه‌ها در پنج سال آینده قابل تعریف باشد و با همین رویکرد سنجش پذیری را مورد توجه قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد: ارزش‌های برنامه ۱۴۰۵ بر پایه محورهایی همچون عدالت محوری شجاعت، قانون مداری و رعایت حقوق شهروندی است؛ معتقدیم دمیدن روح ارزش‌ها می‌تواند برنامه را به شدت تأیید کند و مدیریت شهری باید در چهارچوب این ارزش‌ها اقدام به اجرایی کردن برنامه‌ها کند.

این خبر تکمیل می‌شود…کد محتوا 31800

برچسب ها