گذر از تابستان سخت اصفهان و معضل کم آبی با مشارکت مردم

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه آبیاری فضای سبز شهر اصفهان در تابستان پیش رو متناسب با شرایط انجام می شود، گفت: گذر از این تابستان سخت و کم آبی فقط با رعایت از سوی همه مردم امکان پذیر است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در برنامه زنده رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» با اشاره به اینکه در روزهای اخیر یک هزار و 100 اتوبوس به سامانه هوشمند تجهیز شد، اظهار کرد: این اقدام در ایران برای اولین بار است که انجام شده و در خاورمیانه و آسیا هم کمتر شهری به آن پرداخته است.

وی با بیان اینکه تحقق این دانش و تجربیات در نتیجه گفت و گو با سفرا و شهرداران شهرهای دنیا صورت گرفته است، ادامه داد: در راستای هوشمندسازی حمل و نقل عمومی، سیستم «ای وی ال» مزیت هایی را برای مسافر و مدیران دارد به طوریکه با کمک این سامانه مدیران می توانند درست برنامه ریزی کنند.

شهردار اصفهان تصریح کرد: پیش بینی زمان رسیدن اتوبوس و برنامه ریزی برای حرکت هم از مزایای این سیستم برای مسافران است.

وی با بیان اینکه با سیستم «ای اف سی» نیز شارژ آنلاین کارت شهروندان و پرداخت ها انجام می شود، گفت: نظم بخشی بر خطوط اتوبوسرانی، تنظیم سرفاصله خطوط براساس نیاز، انتظام بخشی به مدیریت شهری و امور شهروندان در حمل و نقل عمومی از دیگر مزیت های این طرح است.

نوروزی بیان کرد: همچنین طی این طرح «اصفهان کارت» قابلیت استفاده در مکان های دیگر مثل فروشگاه های کوثر و مترو را خواهد داشت.

*مشکل رفع پلمب از پارکینگ محتشم در حال پیگیری است

وی با بیان اینکه فعالیت جهانشهر اصفهان در زمینه دیپلماسی شهری در سال جدید دنبال می شود و نشست های متعددی با خواهرخوانده ها داشتیم، گفت: با حضور شهرداری اصفهان در وبینار شهرهای یادگیرنده تبادل تجربیات شد و نتایج خوبی داشت.

شهردار اصفهان با اشاره به گفت و گو با شهردار گیونگجو در کره جنوبی گفت: اصفهان و گیونگجو اشتراکات زیادی در مورد گردشگری بعد از کرونا دارند، همچنین با شهردار سمرقند و سفیر ایران مذاکراتی انجام شد تا ظرف یک هفته مبادله تفاهم نامه بین دو شهر اصفهان و سمرقند صورت گیرد.

وی ادامه داد: واکسیناسیون بیش از سه هزار پاکبان اصفهانی، نیروهای حمل زباله و کارگران خدمات شهری در حال اجراست و قبلا غسال ها و افرادی که امور متوفیان را انجام می دادند، واکسینه شدند.

نوروزی در مورد پارکینگ خیابان محتشم کاشانی که چندی است از سوی وکیل مالک پلمب شده است، تصریح کرد: این موضوع مربوط به توافقی است که در دوره قبلی شهرداری صورت گرفته است اما اکنون وکیل مالک حکم دادگاه مبنی بر پلمب پارکینگ را گرفته است و اکنون این مسئله از سوی شهرداری منطقه 5 در حال پیگیری است.

وی افزود: هم اکنون در خیابان توحید پارکینگ زیرسطحی جدید در حال ساخت است که به مردم قول دادیم طی 10 ماه برای پارک 450 خودرو ساخته شود و امیدواریم کار با خلل مواجه نشود.

شهردار اصفهان تصریح کرد: متولی امور پارکینگ ها شهرداری است اما ضمن پیگیری از سوی شهرداری، از طرف این موضوع می خواهم مصلحت عمومی را ضمن حفظ حقوق خصوصی در نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه در فلکه لاله یک خیابان مدت ها در انتظار تعریض است، اظهار کرد: دلیل این مشکل، آزادسازی مسیرهاست که برای این محور بودجه هم دیده شده است اما نیاز به کمک مردم و عمل دو جانبه است و شهرداری و مالک باید با ارفاق به مسئله نگاه کنند.

نوروزی با اشاره به اینکه آقای شمسی، مدیر منطقه 14 به زودی به شهرداری تهران خواهد رفت، تصریح کرد: آقای شمسی شهردار پرکار و فعالی بود اما اکنون آقای حقانی قرار است در منطقه 14 مستقر شوند. امیدواریم طی تعامل آقای حقانی با مردم، این گره های کور با همکاری مردم و شهرداری حل شود.

*شهروندان خدمات حوزه شهرسازی را غیرحضوری دریافت کنند

وی در مورد نحوه ارائه خدمات شهرداری در زمان کرونا اظهار کرد: شهرداری دستگاهی خدماتی است و باید مداوم و مستمر ارائه خدمت دهد اما در شرایط کرونا بهتر است مردم حضور پیدا نکنند چراکه با سیستم مکانیزه اجرایی شده در راستای شهر هوشمند، 100 خدمت را می توانیم ارائه دهیم که 34 خدمت در حوزه شهرسازی است.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه با این حال هیچ گاه در شهرداری به روی مردم بسته نیست، گفت: با توجه به جدید بودن سیستم، آغاز آن با چالش روبرو است اما در نهایت آسایش مردم را به همراه دارد. 

وی در مورد پیاده راه سازی خیابان حجت اله کشاورز حدفاصل خیابان فرهنگ و معراج که مورد سوال یکی از شهروندان منطقه 10 بود، تصریح کرد: در این مورد هم بحث آزادسازی مطرح است و تا آزادسازی خیابان کامل نشود پیاده رو ساخته نمی شود.

*آبیاری فضای سبز متناسب با شرایط سخت کمبود آب

نوروزی اظهار کرد: در شرایط کرونایی از مردم درخواست می کنم تمام مقررات ستاد کرونا را اجرا کنند و همه با هم این مسائل را رعایت کنیم، همچنین باید در ماه رمضان شئونات رعایت و از تهمت زنی و افترا پرهیز شود تا در این ماه با فضای شایسته وارد عرصه خدمت به مردم شویم.

وی در مورد وضعیت سخت اصفهان در تابستان در حوزه آب و زاینده رود گفت: همه در حال تلاش برای حل مسئله زاینده رود هستند و باید بسیج همگانی از همه کشور و استان وجود داشته باشد تا این موضوع حل شود.

شهردار اصفهان افزود: بارش و کمبود آب از علل بروز مشکل است و در تابستان با شرایط سختی روبرو هستیم که همه باید رعایت کنیم و از همکاران در حوزه خدمات شهری و فضای سبز می خواهم در آبیاری رعایت شرایط را بکنند.کد محتوا 31669

برچسب ها