یک هزار و ۲۵۰ کیلومتر جدول در آستانه نوروز رنگ آمیزی شد/ ترمیم نواقص عمرانی و ترافیکی سطح شهر   

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به خانه تکانی شهر اصفهان برای استقبال از بهاران در قالب رنگ آمیزی نرده ها، جداول، گاردریل ها و ساماندهی خطرات ترافیکی خیابان ها گفت: یک هزار و ۲۵۰ کیلومتر جدول در آستانه نوروز در شهر اصفهان رنگ آمیزی شد.   

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین امیری در خصوص اقدامات شهرداری اصفهان در سطح شهر برای ایام نوروز اظهار کرد: اعلام به مناطق پانزده گانه برای عدم ارائه مجوز حفاری از تاریخ 30 بهمن تا بیستم فروردین 1400 به جز در موارد اورژانسی از جمله دستورکارهای شهرداری بوده است. همچنین مناطق پانزده گانه برای مرمت و آسفالت ترانشه های موجود اقدام کرده اند، ضمن اینکه عمليات اجرايي مرتبط به همه پروژه هاي عمراني سطح شهر حداكثر تا نیمه اسفندماه ادامه داشت.

*رنگ آمیزی نوروزی شهر با بیش از ۳۰۰ تن رنگ

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان در خصوص رنگ آمیزی جداول، نرده ها، ایستگاه های اتوبوس، پل های هوایی عابر پیاده، پایه تابلوها، سطل های زباله و همه المان های شهری که نیاز به رنگ آمیزی دارد، گفت: مطابق دستورالعمل های ارسالی قبلی، این گونه فعالیت ها تا 25 اسفندماه اجرایی شد.

وی افزود: هر ساله قبل از ایام نوروز برای تمام واحدها و معاونت‌های عمران و ترافیک و سازمان‌های مرتبط در امور اجرایی شهر دستورالعملی ابلاغ می‌شود که رنگ‌آمیزی و زیباسازی شهر بخشی از این دستورالعمل است.

امیری با اشاره به اینکه رنگ‌آمیزی بیش از یک هزار و ۲۵۰ کیلومتر جدول، ۲۰ هزار پایه تابلو، ۸۴ هزار متر طول نرده خیابانی و گاردریل در دستور کار شهرداری قرار گرفت، گفت: همچنین ۳۱ هزار متر طول نرده پارکی در تمام مناطق پانزده گانه شهرداری اصفهان با بیش از ۳۰۰ تن رنگ، رنگ آمیزی شد.

*500 کارگر جداول شهر اصفهان را رنگ آمیزی کردند

وی ادامه داد: با به‌کارگیری بین ۳۰ تا ۳۵ نفر کارگر در مناطق پانزده‌گانه در مجموع حدود ۵۰۰ نفر از کارگران سازمان حمایت از زندانیان در سطح شهر برای رنگ ‌آمیزی جداول در شهر اصفهان مشغول به کار شدند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: امسال برای نخستین بار به منظور هماهنگی و همچنین صرفه‌جویی بیشتر در هزینه ‌ها، رنگ مورد نیاز به صورت تجمیعی و طی مراحل قانونی با هزینه‌ای بالغ بر ۸۸ میلیارد ریال خریداری شد و در اختیار مناطق قرار گرفت.

وی هماهنگی با ارگان های مختلف برای رنگ آمیزی و اصلاح کافوهای برق، پایه های برق خیابانی، صندوق های صدقه، کیوسک های تلفن و .... را از دیگر فعالیت های شهرداری برای خانه تکانی شهر عنوان و اظهار کرد: شناسایی نواقص عمرانی از جمله جداول شکسته، سنگفرش های دفرمه شده و شناسایی نواقص ترافیکی از جمله بولاردهای (راهبند ستونی) شکسته و خطرات ترافیکی خیابان ها از دیگر اقدامات است.

*بازسازی فضای سبز شهر در آستانه سال جدید

امیری افزود: پاکسازی ویژه زمین های بایر و ساختمان های مخروبه از هرگونه ضایعات و زباله احتمالی، شستشوی همه المان های شهری از جمله انواع تابلو، سطل های زباله، پانل های تبلیغاتی، صندوق های صدقه، جداول و نیوجرسی ها و ... از دیگر بخش هایی است که در خانه تکانی نوروزی شهر نظافت و پاکسازی شد.

وی اظهار کرد: با توجه به افزایش شدید حجم پسماندهای تولیدی شهروندان به خصوص در روزهای پایانی سال آمادگی و برنامه ریزی برای جمع آوری انواع پسماندها ایجاد شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان از مبارزه ویژه با جوندگان موذی و جمع آوری حیوانات ولگرد در روزهای پایانی سال گفت و ادامه داد: هرس، فرم دهي اشجار، ساماندهي و بازسازي فضاي سبز شهر اصفهان به طوريكه براي پايان سال آماده باشد، از دیگر فعالیت های ما در این روزهاست.  

وی بیان کرد: ساماندهي فضاي سبز و معابر پيرامون مساجد، ورودي محلات و مراكز تجمع و بازديد گردشگري، شستشوي محوطه اطراف و زيباسازي آن، اجراي طرح هاي شاخص و بديع در گلكاري باغچه هاي شهر با تاكيد بر توجه به كيفيت و كميت و كاشت گل مناسب فصل در فلاورباكس ها نیز در این ایام اجرا شد.

وی از شناسايي درختان پوسيده با احتمال خطر سقوط و رفع خطر با هماهنگي سازمان پارك ها و فضاي سبز و نصب پلاكاردهاي لازم خبر داد.کد محتوا 30904

برچسب ها