رونمایی از محصولات فرهنگی و آموزشی سازمان مدیریت پسماند همزمان با اهدای نشان شهر دوستدار کودک

همزمان با ویژه برنامه اهدای نشان شهر دوستدار کودک به شهرداری اصفهان از مجموعه کامل محصولات فرهنگی و آموزشی سازمان مدیریت پسماند که در قالب بسته آموزشی پاکیمن طراحی و تولید شده است، رونمایی شد.

 

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با تأکید بر اهمیت کودکان به عنوان اصلی ترین و تأثیرپذیرترین فراگیران آموزش های شهروندی بیان کرد: اعطای نشان شهر دوستدار کودک به اصفهان فرصت مغتنمی است تا از حوزه کودکان به عنوان برگ برنده در ارتقای فرهنگ شهروندی بهره مند شویم.

رحیم محمدی ادامه داد: در این راستا شناسایی علاقمندی ها، زمینه های آموزش و فرهنگسازی در کودکان و استفاده از این ظرفیت برای افزایش ضریب نفوذ در خانواده ها، برای سازمان بسیار مهم بوده و به همین علت نیز در بسته آموزشی فرهنگی تهیه شده برای ارائه آموزش در زمینه روش ها و الگوهای مدیریت پسماند، کودکان بیشتر اولویت را دارا هستند.

وی در رابطه با این بسته آموزشی اظهار کرد: بسته آموزشی پاکیمن که برای نخستین بار در سطح کشور، پکیج کاملی از محصولات و تولیدات محیط زیستی تخصصی ویژه گروه های سنی مختلف و به طور ویژه کودکان را عرضه کرده است، پس از رونمایی در این مراسم در قالب شیوه نامه تدوین شده، میان گروه های هدف توزیع خواهد شد.

محمدی در مورد جزییات این بسته آموزشی توضیح داد: محصولات آموزشی موجود در این بسته شامل 8جلد کتاب در مجموعه پاکیمن و تبدیل شوندگان ویژه گروه سنی ب و ج، 2جلد کتاب در مجموعه رنگ آمیزی با پاکیمن ویژه گروه سنی الف، 6جلد کتاب در مجموعه بامصرف ها مناسب همه مخاطبان، 6 عنوان بروشور در مجموعه تفکیکستان و محصولات دیگری مانند پیکسل، پازل، بروشورهای تخصصی، کیسه پسماند خودرو است که می تواند نیازهای آموزشی خانواده های اصفهانی را در حیطه آموزش های مدیریت پسماند پوشش داده و رفتارهای صحیح را به آن ها بیاموزد.

وی در خصوص سیاست گذاری محتوایی این محصولات نیز بیان کرد: تولیدات آموزشی عرضه شده در قالب این بسته در صدد آن است تا پس از ارائه آگاهی به مخاطب، نگرش و رفتار وی را تغییر دهد و در این راستا اولویت های محتوایی بر حسب هرم استراتژیک مدیریت پسماند تعریف شده به این شکل که در ابتدای امر نکاتی مانند اجتناب و کاهش تولید پسماند آموزش داده می شود و در سطوح بعدی بر بازمصرف، تفکیک از مبدأ و بازیافت تأکید می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان فعالیت های فرهنگی و آموزشی را جزء جدایی ناپذیر نقشه راه سازمان مدیریت پسماند عنوان کرده و افزود: همه طرح ها و برنامه های اجرایی در این سازمان زمانی به ثمر می رسد که شهروندانی پویا، مسئولیت پذیر، فعال و مشارکت جو داشته باشیم و این امر زمانی میسر می شود که بتوانیم خوراک آموزشی و فرهنگی متناسب با رفتار مناسب را برای آن ها تأمین کنیم.کد محتوا 30467

برچسب ها