اجرای پروژه ای مشترک میان شهرداری اصفهان و شهرداری دولت آباد

کلنگ پروژه تقاطع غیرهمسطح شهدای ورزشکار با حضور نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی، طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس، شهردار اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر و فرماندار شهرستان برخوار، شهردار و اعضای شورای شهر دولت آباد و مدیرکل امور مالیاتی اصفهان به زمین زده شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، اهداف اجرای این تقاطع غیر همسطح، کاهش ترافیک میدان شهدای ورزشکار، عبور خودروهای سنگین درون شهری و عبور خودروهای شهری به سمت شهرستان دولت آباد همچنین تسهیل تردد از میدان در تراز همسطح میدان شهدای ورزشکار و کاهش زمان و سوخت و انرژی است.

مبلغ پیمان این پروژه ۴۴۰ میلیارد ریال و مدت پیمان ۹ ماه به جز زمان مورد نیاز جهت جابجایی تأسیسات و آزادسازی ‌ها منظور شده است.

طول دیواره‌ های طرفین پروژه مسیر زیرگذر ۵۰۰ متر و ارتفاع بین یک تا هشت متر دارای دو مخزن ۱۵۰ متر مکعبی جمع آوری آب‌های سطحی است.

برای تقاطع غیر همسطح شهدای ورزشکار چهار پل طراحی شده است.

میزان خاکبرداری پروژه ۱۰۰ هزار مترمکعب، میلگرد مورد نیاز ۹۰۰ تن، بتن مورد نیاز ۱۰ هزار متر مکعب، قالب بندی ۱۵ هزار مترمربع و طول پروژه ۷۵۰ متر است.

احداث پروژه شهدای ورزشکار منفعتی برای مردم دولت آباد و اصفهان

شهردار اصفهان در این آیین با بیان اینکه احداث تقاطع غیرهمسطح شهدای ورزشکار در نتیجه یک اقدام مشترک بین دو شهرداری اصفهان و شهرداری دولت آباد است، اظهار کرد: احداث این تقاطع غیرهمسطح به لحاظ حساسیتی که دارد اتفاق بسیار خوبی برای همه مردم اصفهان به ویژه دو شهر اصفهان و دولت آباد است، وجود چنین گذری یک ضرورت بوده و هر چه زودتر باید احداث شود.

قدرت اله نوروزی با بیان اینکه 10 ماه است که جاده فرزانگان بهره برداری شده اما هنوز افتتاح رسمی برای آن صورت نگرفته است، تصریح کرد: با قاطعیت می گویم اجرای این جاده باعث شده حداقل 10 نفر از آمار کشته شدگان طی این 10 ماه کاهش یابد زیرا آمار قبلی نشان می داد حداقل ماهی یک نفر به دلیل تردد سنگین کامیون ها کشته می شد.

وی ادامه داد: از روزهای اول ورود به شهرداری دستگاه قضایی آغاز اجرای عملیات ادامه بلوار فرزانگان را متوقف و جهاد کشاورزی از اجرای این جاده شکایت داشت اما مردم خواهان ادامه کار بودند که با همت بالای همه و با سرعت بخشیدن به یک حرکت جهادی و انقلابی در اولین فرصت با هزینه ای بالغ بر 200 میلیارد تومان برای ساخت و آزادسازی جاده فرزانگان هزینه شد و 10 ماه است که از این مسیر استفاده می شود.

شهردار اصفهان تاکید کرد: اگر اجرای این پروژه باعث شده باشد حداقل یک نفر نیز کمتر کشته بدهیم می تواند بزرگترین نعمتی باشد که با توان همه مدیران ایجاد شده است.

وی افزود: از تمام کسانی که متولی اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح شهدای ورزشکار هستند خواهش می کنم با همکاری سایر شرکت ها مانند شرکت برق و آب و فاضلاب    موانع را هر چه سریعتر رفع کنند تا شاهد یک زیرگذر شایسته برای عبور کامیون ها احداث شود.

نوروزی گفت: با وجود شرایط سخت اقتصادی در کشور پروژه های دولتی به دلیل مشکلات مالی با کندی یا توقف مواجه شده است اما در چنین شرایطی شهرداری اصفهان موفق شده سرعت، راندمان و کیفیت کار خود را دوچندان کند. شهرداری بودجه 2 هزار و 700 میلیارد تومانی 4 سال پیش را در سال 99 با اصلاح به 7 هزار و 100 میلیارد تومان رسانده و بودجه سال آینده را نیز حدود 9 هزار میلیارد تومان تعیین کرده که به معنی رشد سه برابری بودجه از ابتدای این دوره است.

وی با بیان اینکه سهم اقدامات عمرانی از بودجه در نظر گرفته شده 70 درصد بوده است، اضافه کرد: سال گذشته از سهم کاهش هزینه ها 170 میلیارد تومان برای کمک به کارهای عمرانی استفاده شده است، اگر امروز معتقد به انقلاب عمرانی در اصفهان هستیم به این دلیل است که بزرگترین پروژه های عمرانی از جمله حلقه حفاظتی و مترو در حال انجام است که همه اینها به دلیل تعامل و همکاری همه دستگاه ها و نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی است.

شهردار اصفهان تصریح کرد: اجرای این پروژه یک کار جدید مشترک بین دو شهر اصفهان و دولت آباد در دو حوزه شهرداری است و می تواند به عنوان الگوی یک کار مشترک در اولین فرصت احداث و در خدمت مردم قرار بگیرد.

توسعه اصفهان بدون توجه به شهرهای همجوار ممکن نیست

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این آیین اظهار کرد: امروز باید بحث تاثیر شهرها از همدیگر را پذیرفته و بدانیم این دیوارها برداشته شده و شهرها به یکدیگر نزدیک شده اند به نحوی که هر اقدامی در استان می تواند روی همه شهرها تاثیر گذار باشد.

علیرضا نصر با بیان اینکه تعاملاتی که امروز بین مدیریت شهری با سایر دستگاه ها،‌ ارگانها و نهادها وجود دارد با همین رویکرد و نگاه است، تصریح کرد: اگر امروز به اعتلای اصفهان می اندیشیم و فکر توسعه و پیشرفت شهر اصفهان هستیم نمی توانیم از شهرهای همجوار یا حتی شهرهای دورتر شهر اصفهان غافل باشیم. اگر شهر اصفهان را به عنوان یک ماه فرض کنیم شهرهای اطراف که همان ستارگان هستند را نیز باید مدنظر قرار دهیم.

وی اضافه کرد: شهردار محترم اصفهان، معاونین و مدیران وی با وجود همه مشکلاتی که گریبان کشور و استان را گرفته پروژه ها را یکی پس از دیگری کلنگ زنی و یا بهره برداری و در اختیار مردم قرار می دهند که این موضوع جای تشکر از مدیریت شهرداری دارد.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: هر فردی که در این اتفاقات سهیم باشد در خوشبینی مردم نسبت به نظام، شهدا و انقلاب سهیم است زیرا مردم همه اینها را در یک صف می بینند.

حل مشکلات شهرهای اطراف اصفهان با اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح شهدای ورزشکار

نماینده مردم شاهین‌ شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در این آیین، اظهار کرد: برای کلنگ زنی اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح شهدای ورزشکار کارهای کارشناسی بسیار صورت گرفت و خوشحالیم که امروز این اتفاق در حال رخ دادن است.

حسینعلی حاجی ‌دلیگانی ضمن تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، تصریح کرد: مشکلات ترافیکی که در این محدوده و شهرهای اطراف مانند محسن آباد،‌ دولت آباد، زمان آباد، کربکند، دستگرد، خورزوق و ... وجود داشت با اجرای این پروژه و همچنین پروژه جاده فرزانگان مرتفع می شود.

وی افزود: احداث خط مترو از ایستگاه دارک در زینبیه تا شاهین شهر (حبیب آباد، دولت آباد، گز و شاهین شهر) در پیوست بودجه آمده و مطالعات آن در حال انجام است.

حاجی دلیگانی ادامه داد: خط مترو دیگری از اصفهان به سمت شاهین شهر (ایستگاه پاسداران در شهرک عاشق آباد به سمت شاهین شهر) مرتبط می‌ شود که این موضوع نیز در پیوست بودجه آمده است، با توجه به این ظرفیت ‌ها باید جلساتی برگزار و برای تحقق رینگ حمل و نقلی مفید تلاش شود تا شاهد عملیاتی شدن این اتفاق بزرگ باشیم.

سه سال گذشته سال های طلایی عمران شهر اصفهان

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان در ادامه این آیین، اظهار کرد: به عنوان فردی که ۳۰ سال در حوزه عمران شهرداری فعالیت کردم، با افتخار اعلام می ‌کنم با وجود تمام مشکلات موجود، سه سال گذشته سال‌ های طلایی عمرانی شهر اصفهان بوده است.

ایرج مظفر با تقدیر از تمام مدیران شهری برای همراهی در اجرای پروژه تقاطع شهدای ورزشکار (حدفاصل دو شهر اصفهان و دولت آباد)، افزود: در حال حاضر ۴۶۰ پروژه به ارزش یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در نقاط مختلف شهر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه کیفیت و سرعت اجرای پروژه‌ ها ارتقا یافته و بر اساس برنامه‌ های زمانبندی در حال انجام است، گفت: شهرداری اصفهان با توجه به ترافیک خیابان بعثت، سه راه نقشینه و میدان جوان که هر هفته تصادفات منجر به فوت در آن اتفاق می ‌افتاد، همچنین به منظور کاهش آلودگی هوا در مدت زمان کوتاه شش کیلومتر از مسیر رینگ را با صرف اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیارد تومان اجرا کرد.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه تقاطع غیر همسطح شهدای ورزشکار به صورت زیرگذر با چهار پل اجرا می شود، افزود: طول خیابان‌ سازی این پروژه ۷۵۰ متر و دارای دو باند ۱۳ متری آسفالت و رفیوژ دو متری است که تا ۱۵ ماه آینده تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره به حجم سنگین تاسیسات موجود در مسیر اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح شهدای ورزشکار، گفت: اگر تاسیسات در مسیر پروژه قرار نداشت این پروژه در مدت زمان هفت ماه به اتمام می ‌رسید؛ برای اجرای این پروژه بدون در نظر گرفتن هزینه‌ های آزادسازی و جا به جایی تاسیسات ۴۴ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

توزیع 1500 میلیارد تومان درآمد حاصل از عوارض بین شهرداری ها و دهیاری ها

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه تعامل و همکاری که اداره امور مالیاتی استان اصفهان با تمام شهرداری های استان دارد زبانزد است، گفت: خوشحالیم که بخش عمده ای از درآمدهای شهرداری ها از محل عوارض ارزش افزوده ای که توسط مردم پرداخت می شود تامین می شود، در سال گذشته بالغ بر 1600 میلیارد تومان از محل عوارض در اختیار شهرداری ها، دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری قرار گرفت و خوشحالیم که بگوییم در 10 ماهه امسال حدود 1500 میلیارد تومان تاکنون  از محل دریافت عوارض توزیع شده است.

بهروز مهدلو تصریح کرد: نقش و جایگاه قانون مالیات بر ارزش افزوده و مردم به عنوان مصرف کنندگان نهایی، در آبادانی شهر کاملا محسوس است، بخشی از هزینه اجرای طرح‌ های عمرانی استان از محل دریافت عوارض تامین می‌شود.

وی ادامه داد: وقتی امنیت برای فعالان اقتصادی فراهم باشد و درآمد کسب کنند، بخشی از درآمد خود را در بخش عوارض می ‌آورند که خدمات حاصل از آن به مردم باز می ‌گردد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان تاکید کرد: با طرح‌ های اداره کل مالیاتی به خصوص در بخش پایش، برای فعالان یا کسبه جزء به خصوص واحدهای تولیدی که در شرایط کرونایی با مشکل مواجه بودند تسهیلات خوبی فراهم شده، اما در بخش فرار مالیاتی با قدرت اقدام خواهیم کرد.

اجرای پروژه توسط شهرداری های اصفهان و دولت آباد اتفاق مبارکی است

فرماندار شهرستان برخوار در حاشیه این مراسم اظهار کرد: از مدتها پیش اجرای رینگ ترافیکی اطراف شهر اصفهان در دستور کار شهرداری اصفهان قرار گرفته بود که به همت شهرداری منطقه 14 محور جدید از میدان فرزانگان به سمت زینبیه بازگشایی شد که باعث شد بار ترافیکی که در گذشته روی محور عاشق اصفهانی بود روی این میدان یا تقاطع غیرهمسطح شهدای ورزشکار منتقل شود، ‌با وجود تعریض این میدان با توجه به افزایش بسیار زیاد ترافیک که از محورهای مختلف به این میدان وارد شد ظرفیت و کشش این میدان جوابگو نبود که به همین دلیل نیاز به احداث یک زیرگذر احساس شد.

عبدالله بنهری تصریح کرد: با توجه به اینکه این میدان در حوزه مرزی دو شهر اصفهان و شهر دولت آباد قرار داشت برای اینکه این زیرگذر راه اندازی شود نیاز به برگزاری جلسات متعدد بود که در نهایت به این اجماع رسیده شد که به طور مشترک شهرداری دولت آباد و شهردای اصفهان این پروژه را اجرا کنند.

وی اضافه کرد: دیدگاه ما در حوزه وزارت کشور دیدگاه فرامنطقه ای بوده به همین دلیل هر جا نیاز به اجرای پروژه ای باشد که نیازهای مردم را مرتفع می کند همکاری های لازم صورت می گیرد.

فرماندار شهرستان برخوار گفت: به لحاظ تقسیماتی که بین شهرداری ها وجود دارد اجرای پروژه زیرگذر شهدای ورزشکار اتفاق مبارکی بود که دو شهرداری اصفهان و دولت آباد انجام می دهند.

سهم شهرداری دولت آباد در اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح شهدای ورزشکار 25 درصد است

شهردار دولت آباد نیز در حاشیه این مراسم، گفت: مقدمات اجرایی اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح شهدای ورزشکار از یکسال و نیم گذشته آغاز شد، مکاتبات متعددی با مسئولان مربوطه انجام و قرار شد این پروژه به صورت تقاطع غیرهمسطح انجام شود.

حسن حجتی تصریح کرد: با توجه به برآورد و کارشناسی های صورت گرفته قرار بر این شد 25 درصد هزینه اجرایی این تقاطع را شهرداری دولت آباد و 75 درصد را شهرداری اصفهان تقبل کند.

وی ادامه داد: امیدوارم با اجرای این پروژه گره ای از ترافیک ورودی و خروجی شهرستان برخوار به ویژه شهرداری های مناطق 7 و 14 اصفهان برداریم.

شهردار دولت آباد تاکید کرد: شهرداری دولت آباد سهم خود را برای اجرای این پروژه در زمان مقرر  پرداخت می کند تا روند اجرای پروژه توسط پیمانکار تسریع شود.

وی مدت زمان قرارداد اجرای پروژه را 9 ماهه اعلام کرد و افزود: به اجرای این پروژه در این زمان اصرار داریم و در حال رایزنی های لازم جهت جا به جایی تاسیسات برق و فاضلاب این پروژه هستیم.

حجتی برآورد اولیه پروژه را 22 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با این وجود با توجه به تورم موجود و هزینه های دیگر این مبلغ به 44 میلیارد تومان به جز هزینه جا به جایی تاسیسات رسید. برای جا به جایی تاسیسات نیز حدود سه تا چهار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته می شود.

وی افزود: اجرای این زیرگذر به صورت شرقی غربی بوده و باعث می شود ماشین آلات سنگین که از سمت تهران به یزد در حرکت هستند از این زیرگذر عبور کنند و ماشین آلات سبک هم که به سمت اصفهان و شهرستان برخوار قصد حرکت دارند از خیابان همسطح استفاده می کنند.        کد محتوا 30374

برچسب ها