بازیکده

با حضور رییس دفتر یونیسف در ایران، بازیکده جهش، پاتوق مادر و کودک آسمان در محله کمتر برخوردار محمودآباد و فرهنگسرای آسمان واقع در منطقه 12 شهرداری اصفهان افتتاح شد.  

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، همزمان با آیین اعطای نشان کاندیداتوری شهر دوستدار کودک یونیسف به اصفهان، از بازیکده جهش و پاتوق مادر و کودک آسمان و همچنین فرهنگسرای آسمان همزمان با دهه فجر و میلاد حضرت زهرا (س) و با حضور خانم مندیپ اوبرایان، نماینده یونیسف در ایران و رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان، بهره برداری شد. 

بازیکده جهش و پاتوق مادر و کودک آسمان با اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان و در زمینی به مساحت 500 مترمربع و فرهنگسرای آسمان نیز با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان در محله محمود آباد به بهره برداری رسید.

* رعایت عدالت اجتماعی در تخصیص امکانات برای کودکان

رییس کمیسیون فرهنگی، ‌اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان در حاشیه این مراسم با بیان اینکه امروز شاهد اعطای نشان کاندیداتوری شهر دوستدار کودک برای اولین بار در کشور به اصفهان هستیم، اظهار کرد: اصفهان از دو سال پیش به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شد و در این دوسال تلاش شد تا با توجه به شاخصه های یونیسف نشان شهر دوستدار کودک را دریافت کنیم.   

فریده روشن تصریح کرد: در محله محروم محمودآباد مکانی با عنوان مرکز خلاقیت و مرکز بازی های فکری برای کودکان افتتاح شد تا با رعایت عدالت اجتماعی، شهر دوستدار کودک برای همه کودکان شهر اصفهان باشد و کودکان این محله نیز بتوانند از امکانات و بازی های فکری، الکترونیکی و تحرکی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: امیدوارم با دریافت این نشان برای شهر اصفهان بتوانیم در تمام محله ها و مناطق شهر اصفهان فضاهای بازی، فکری و ورزشی برای کودکان فراهم کنیم تا کودکان که آینده سازان شهرمان هستند بتوانند از این فضاها بهتر استفاده کرده و با پرورش فکری و روحی خود آینده بهتری را برای شهر رقم بزنند.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از تمام کسانی که طی این دوسال تلاش کردند تا شهر اصفهان بتواند این نشان را دریافت کند و کودکان آن بتوانند مسیر رشد و بالندگی را طی کنند تشکر می کنم.

 کد محتوا 29647

برچسب ها