​كاهش 75 درصدي مسافران حمل و نقل عمومي در سال جاري در مقايسه با سال گذشتهرئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید اینکه به دلیل شیوع کرونا میزان استفاده شهروندان از مترو و حمل‌ونقل عمومی کاهش یافته است، گفت: در سال گذشته روزانه حدود ۱۰۰ هزار نفر با مترو جابه‌جا می‌شدند، اما امسال این رقم به حدود ۲۵ هزار نفر رسیده که نشان‌دهنده استفاده بیشتر شهروندان از وسایل نقلیه شخصی است، همچنین حدود ۶۰۰ هزار موتورسیکلت و ۷۰۰ هزار وسیله نقلیه شخصی در اصفهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: اقداماتی از جمله معاینه فنی تمام خودروها، موتورسیکلت‌ها و اتوبوس‌هایی که به عنوان سرویس افراد را جابه‌جا می‌کنند، کنترل تردد خودروها با طرح زوج و فرد، انجام حداقل‌ها برای کاهش آلودگی هوا توسط شهروندان و مسئولان امر و کنترل و مدیریت آلاینده‌های ایجاد شده توسط حمل و نقل عمومی می‌تواند به کاهش آلودگی هوا در اصفهان کمک کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در تلاش هستیم که تا پایان سال حدود ۱۰ هزار موتورسیکلت برقی را وارد چرخه حمل و نقل کنیم و برای این کار یک همکاری همه جانبه نیاز است.

 نصراصفهانی با اشاره به حال ناخوش هوای شهر و سایه سیاه آلاینده‌ها بر آسمان اصفهان، خاطرنشان کرد: در این روزهای سرد سال شهروندان علاوه‌بر نگرانی از شیوع کرونا ویروس، خشکی زاینده‌رود و مشکلات اقتصادی، با چالش آلودگی هوا نیز روبرو هستند، در فصل سرما به دلیل وارونگی دما آلاینده‌ها به سطح زمین نزدیک‌تر شده و موجب آلودگی هوا و به خطر افتادن سلامتی شهروندان می‌شود.

وی با توضیح اینکه تمام مسئولان شهر درباره موضوع آلودگی هوا و کنترل آن دغدغه‌مند هستند، اضافه کرد: طی جلسه‌ای که با مسئولان ذی‌ربط به صورت برخط برگزار شد، تلاش کردیم تا راهکارهای کارآمد و مؤثری را برای کاهش آلودگی هوا مطرح و اجرایی کنیم.

نصراصفهانی با توضیح در خصوص وضعیت هوای کلانشهر اصفهان و میزان آلاینده‌های موجود، تاکید کرد: هوای کلانشهر اصفهان در شرایط نامطلوب و وضعیت هشدار قرار دارد و برای گروه‌های پرخطر بسیار حساس است و افراد به ویژه بیماران قلبی، ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان باید از تردد غیرضروری در این شرایط پرهیز کرده و تا حد امکان در خانه بمانند.

وی تاکید کرد: باید بدانیم روزانه حدود پنج میلیون لیتر بنزین و گازوئیل و ۷۳ میلیون متر مکعب گاز در استان استفاده می‌شود و آلاینده‌های حاصل از سوخت آن در هوا قرار می‌گیرد، پس علاوه بر صنایع باید سایر عوامل ایجادکننده نیز بررسی شود، در تلاش هستیم که تا پایان سال حدود ۱۰ هزار موتورسیکلت برقی را وارد چرخه حمل و نقل کنیم و برای این کار یک همکاری همه جانبه نیاز است.کد محتوا 27998

برچسب ها