نامه ظریف به شهردار اصفهان

وزیر امور خارجه کشورمان با ارسال نامه‌ای به شهردار اصفهان گفت: استفاده از دیدگاه اصفهان شناسان در سطح بین‌المللی هموار کننده راه برای شناساندن بهتر شهر خواهد بود.

محمد جواد ظریف در این نامه با اشاره به نکوداشت روز اصفهان، نوشت: شهر اصفهان به عنوان نگینی زرین در میان کشورهای جهان به خوبی شناخته شده است که نمی‌توان به آسانی از نقش تمدن ساز آن در ابعاد مختلف گذشت.

او افزود: وجود چهره‌های فرهنگی، فرهیختگان و استادان بزرگ شهر نیز مکمل آثار گران‌بهای تاریخی و تمدنی اصفهان است که در مجموع فرصتی مناسب و عالی را فراهم نموده تا از این سرمایه گرانقدر بتوان در جهت تقویت دیپلماسی عمومی بهره‌برداری نمود.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان تصریح کرد: وزارت امور خارجه در راستای استفاده از چنین سرمایه‌هایی در سطح بین‌المللی آمادگی دارد با همکاری جنابعالی و همکاران محترمتان برای برپایی نمایشگاه‌ها و برگزاری کنفرانس‌هایی در سالگرد چنین روزی در کشورهای مختلف جهان در جهت شناساندن نقش تمدن‌ساز اصفهان اقدام نماید.

او همچنین با بیان اینکه استفاده از دیدگاه اصفهان شناسان در سطح بین‌المللی نیز هموار کننده راه برای شناساندن بهتر شهر خواهد بود، نوشت:  امیدوارم با رهایی هرچه سریع‌تر جهان از این ویروس منحوس، فضای مناسب برای نکوداشت شهر اصفهان بیش از پیش فراهم گردد تا با همکاری یکدیگر قدم‌هایی نه تنها در شناساندن بیشتر شهر اصفهان بلکه در خنثی نمودن تبلیغات مسموم در جهان علیه کشورمان و پیشبرد اهداف آن در زمینه دیپلماسی عمومی برداریم.کد محتوا 25177

برچسب ها