بلوار فرزانگان با میدان امید به خیابان آیت اله غفاری متصل می شود

شهردار اصفهان گفت: بلوار فرزانگان در آینده نزدیک با احداث میدان امید به خیابان آیت اله غفاری متصل می شود.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در نشست بررسی میزان پیشرفت طرح های عمرانی شهر اصفهان با اشاره به اجرای پروژه رینگ چهارم شهر اظهار کرد: این رینگ با خیابان روشن دشت تقاطع خواهد داشت که این بخش از پروژه برای دسترسی به نمایشگاه بین المللی اصفهان، در قالب طرح های عمرانی منطقه 4 اجرا می شود.

وی زمان اجرای این طرح را سال آینده عنوان و تصریح کرد: برای این پروژه تامین اعتبار نیز انجام می شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه همچنین در مسیر بلوار فرزانگان به خیابان آیت اله غفاری نیز تقاطعی در قالب میدان امید احداث می شود، گفت: عملیات عمرانی این طرح در آینده نزدیک آغاز می شود.

وی از پیشرفت 77.4 درصدی پروژه مجموعه پل ها و تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی خبر داد و افزود: این طرح دارای المان هایی است که باید طراحی آن سریع تر انجام شود.

نوروزی با تاکید بر اینکه این پروژه تا پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد، گفت: این پل یکی از بزرگترین پل های شهر اصفهان خواهد بود.

وی افزود: همچنین با احداث ادامه بلوار فرزانگان از تردد خودروها به ویژه کامیون هایی که از خیابان های بعثت، عاشق اصفهانی، اتوبان شهید اردستانی، سه راه گلستان، سه راه نقشینه، میدان عاشق اصفهانی، میدان جوان، پل شهیدان طیاره عبور می کردند، کاسته خواهد شد و ایمنی بیشتر شهروندان را به همراه دارد.

نوروزی اضافه کرد: پنج کیلومتر رینگ جنوب سپاهان شهر همزمان با احداث پیست دوچرخه سواری به زودی کلنگ زنی می‌شود.

تحقق نیمی از اهداف رینگ چهارم با تکمیل حدفاصل تقاطع شهید سلیمانی تا آفتاب

همچنین در ادامه این جلسه، ایرج مظفر با اشاره به پیشرفت مطلوب پروژه مجموعه پل ها و تقاطع شهید سلیمانی به عنوان دومین پروژه بزرگ شهرداری اصفهان بعد از خط دوم مترو، اظهار کرد: با توجه به نتایج حاصل از پیشرفت طرح، تا پایان سال شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.

وی با بیان اینکه عملیات عمرانی سه کیلومتر از مسیر بین پل شهید سلیمانی تا پل آفتاب آغاز شده و 20 درصد نیز پیشرفت دارد، گفت: کل طول این مسیر هفت کیلومتر است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به دشواری های آزادسازی مسیر رینگ چهارم از کیلومتر 600 تا چهار که در مسیر برخی روستاها قرار گرفته است، گفت: آزادسازی های این مسیر از نوع تجاری و مسکونی است.

وی ادامه داد: با آزادسازی این بخش از مسیر و تامین اعتبار، می توان طی شش ماه و با استفاده از سه پیمانکار بخش هایی از اتصال رینگ را در این قسمت انجام داد.

مظفر افزود: همچنین برای اجرای کیلومتر چهار تا هفت هم باید آزادسازی ها تا یک ماه دیگر به پایان برسد تا با تحویل پروژه به سه پیمانکار، بتوان این بخش از رینگ را تا خردادماه سال آینده تکمیل کرد.

وی تصریح کرد: با اتصال رینگ چهارم از تقاطع شهید سلیمانی تا پل آفتاب که مسیری هفت و نیم کیلومتری را شامل می شود، نیمی از اهداف حلقه حفاظتی شهر اصفهان محقق خواهد شد.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان همچنین بر تعریض مسیر حلقه حفاظتی تا روشن دشت با توجه به بهره‌ برداری از پروژه نمایشگاه اصفهان تاکید و اضافه کرد: اجرای 5 کیلومتر از مسیر حلقه حفاظتی در جنوب سپاهان شهر نیز نیاز به برنامه ریزی های لازم دارد.کد محتوا 23296

برچسب ها