سینما مهتاب نمونه‌ای از عدالت فضایی در شهر است/به زودی پروژه های بزرگی افتتاح می شود

شهردار اصفهان با بیان اینکه تمرکز امکانات فرهنگی شهر در برخی نقاط مرکزی نمی‌تواند در راستای تأمین نیاز تمام شهروندان باشد، گفت: اعتقاد به این داشتیم که سینماها باید به دل مناطق برود و با همین رویکرد "سینما بهمن" در منطقه ۱۵ و "سینما مهتاب" در منطقه ۱۱ راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قدرت الله نوروزی ظهر امروز _ سه شنبه ۲۹ مهرماه ۹۹_ در آئین بهره برداری و کلنگ زنی پروژه‌های فرهنگی و عمرانی منطقه ۱۱ ضمن قدردانی از مشارکت بخش خصوصی برای بهره برداری از "سینما مهتاب" اظهار کرد: افتتاح این سینما یک گام بزرگ در حوزه فرهنگی است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه امروز با افتتاح این مکان فرهنگی به نوعی سینما به خانه‌ها رفته است، تأکید کرد: سینما به عنوان پایگاه فرهنگی مؤثر باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه راه اندازی سینما مهتاب دارای آثار متعددی است که از دیدگاه‌های مختلف می‌توان به آن اشاره کرد، ادامه داد: این سینما در عین حال که به معضل رفع ترافیک مرکز شهر کمک خواهد کرد می‌تواند منشأ ایجاد ترافیک در این محدوده باشد که در این راستا باید تدابیر لازم اندیشیده شود تا افرادی که در این منطقه ساکن هستند و به کسب و کار می‌پردازند به واسطه احداث سینما مورد اذیت و آزار قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه تا پیش از راه اندازی سینما مهتاب شهروندان رهنان باید برای تماشای فیلم‌های مورد نظر به مرکز شهر و چهارباغ می‌آمدند تا فیلم‌های مورد نظر خود را تماشا کنند که در این بین وقت و هزینه زیادی صرف می‌شد، خاطرنشان کرد: وقتی سینما به مرکز محله‌ای می‌آید گویی سینما به خانه رفته و فرصتی برای همه ایجاد کرده است.

تحقق روشنگری در شهر

نوروزی ادامه داد: با راه اندازی سینما مهتاب خانواده‌ها در این محل گرد هم می‌آیند و یک گام برای تحقق روشنگری ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به دغدغه‌ها و خواسته‌های امام جمعه رهنان گفت: دغدغه‌های امام جمعه رهنان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

شهردار اصفهان اظهار کرد: سینما مهتاب همزمان با برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان مورد بهره برداری قرار گرفته که تلاقی این دو اتفاق مهم مایه مباهات است.

وی با اشاره به اجرای برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» گفت: در قالب این برنامه هر هفته نه تنها یک افتتاح بلکه چندین افتتاح و کلنگ زنی انجام شده و البته در یک مورد برگزاری این برنامه به دلیل شیوع ویروس کرونا تأخیر ایجاد شد که به جبران آن روز یکشنبه هفته جاری افتتاح جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان و امروز افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های منطقه ۱۱ انجام می‌شود.

به زودی پروژه‌های بزرگی افتتاح می‌شود

نوروزی با اشاره به پروژه‌های بزرگ ملی اظهار امیدواری کرد: ماه آینده با حضور مسئولان ملی شاهد افتتاح پروژه‌های کلان و ملی شهر باشیم.

وی با بیان اینکه پروژه نمایشگاه بین‌المللی اصفهان در نوبت افتتاح است، افزود: به زودی افتتاح رسمی پروژه جاده فرزانگان که در حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته همچنین پل آفتاب و سالن اجتماعات گلستان شهدا برگزار می‌شود و قطعاً به زودی اتفاقات مهمی خواهد افتاد که متعلق به یک منطقه نیست، بلکه متعلق به یک شهر و ملت است.

شهردار اصفهان ادامه داد: این اقدامات نتیجه تلاش‌ها و برنامه‌ریزی و تدبیری است که در چند سال اخیر انجام شده و کسانی که با شرایط اقتصادی آشنا بوده و با منطق ریاضی به مسائل نگاه می‌کنند به خوبی می‌دانند که اجرای این پروژه‌ها در شرایط سخت اقتصادی کنونی اقدامی جهانی است.

انقلاب عمرانی ادامه دارد

وی با اشاره به پروژه خط دو مترو اصفهان گفت: در زیرزمین این شهر دو هزار میلیارد تومان پروژه با عنوان خط دو قطار شهری در حال احداث است و در شرایط سخت اقتصادی امروز حرکت‌های عمرانی با عناوین انقلاب عمرانی تداوم یافته است.

نوروزی با تبریک فرارسیدن ماه ربیع‌الاول و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی تصریح کرد: باید دست به دست هم دهیم تا اتفاقات خوبی برای شهروندان رقم بخورد.

وی افزود: در صورت عادی شدن شرایط اقتصادی موتور حرکت در حوزه‌های مختلف بهتر، بدون خلل و دغدغه به جلو خواهد رفت.

شهردار اصفهان با تأکید بر توجه جدی به اولویت‌ها در مدیریت شهری اظهار کرد: بارها از عدالت فضایی در شهر سخن گفتیم و راه اندازی سینما مهتاب نمونه بارز آن به شمار می‌آید.

وی تأکید کرد: تمرکز امکانات فرهنگی شهر در برخی نقاط مرکزی نمی‌تواند در راستای تأمین نیاز تمام شهروندان باشد از این رو اعتقاد به این داشتیم که سینماها به مناطق برود و با این رویکرد سینما بهمن در منطقه ۱۵ و سینما مهتاب در منطقه ۱۱ راه اندازی شد.

نوروزی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دو ورزشگاه در منطقه ۱۴ آماده بهره برداری بوده و احداث ورزشگاه در منطقه ۱۱ نیز مورد توجه قرار گرفته است.

رفتن امکانات شهری به تمام مناطق

وی با بیان اینکه برقراری عدالت فضایی در شهر به معنای رفتن امکانات شهری به تمام مناطق است، اظهار کرد: با برقراری عدالت فضایی مردم به امکانات مورد نیاز برای تأمین خوراک روحی، روانی و فیزیکی دسترسی خواهند داشت.

شهردار اصفهان با بیان اینکه نمی‌توان بودجه مناطق شهرداری را با یکدیگر مقایسه کرد، گفت: منطقه‌ای که ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه دارد گاهی باید ۴۰۰ میلیارد تومان از پروژه خود را به پروژه‌ای همچون پروژه اجلاس اختصاص دهد چراکه یک اقدام جهانی و بین‌المللی است.

نوروزی افزود: منطقه ۱۱ کمبود امکانات زیادی دارد در حالی که نقش مؤثری در پیروزی انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی داشته، همچنین انسان‌های برجسته‌ای در این منطقه هستند که برخورداری از امکانات خوب شهری حداقل کاری است که می‌توان برای آنها انجام داد.

وی گفت: باید راهکارهای لازم بررسی شود تا احداث ورزشگاه به عنوان ضرورت در رهنان تحقق یابد و کانون‌های فرهنگی توسعه یافته و معابر و دسترسی‌ها بهبود پیدا کند بنابراین باید در بودجه سال جاری تجدید نظر شود.

شهردار اصفهان تصریح کرد: با انجام اقدامات بزرگ عمرانی و خدماتی، برابری در حداقل‌ها در مناطق ۱۵ گانه شهر معنادار می‌شود.کد محتوا 21589

برچسب ها