صدور رای تخریب برای ساخت‌وسازهای غیرقانونی در اصفهان

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مردم باید بدانند که از این پس اگر تخلفی مازاد بر پروانه ساخت داشته باشند هم هزینه سنگین‌تری باید پرداخت کنند هم ممکن است با رأی تخریب مواجه شوند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علیرضا نصراصفهانی، صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و چهل و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: تاکنون چندین جلسه با موضوع کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان برگزار شده تا تدابیری برای کاهش وقوع جرایم در این حوزه اندیشیده و اقدامات بازدارنده تشدید شود.

وی افزود: قرار است علاوه بر افزایش جریمه کسانی که در ساخت‌و ساز دست به تخلف می‌زنند، اعمال قانون و نظارت‌ها نیز بیشتر شود تا روز به روز تخلفات در این زمینه در اصفهان کمتر شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: مردم باید بدانند که از این پس اگر تخلفی مازاد بر پروانه ساخت داشته باشند هم هزینه سنگین‌تری باید پرداخت کنند هم ممکن است با رأی تخریب مواجه شوند.

آموزش و اعمال قانون موتورسیکلت‌سواران جدی گرفته شود

وی ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت خودرو و کاهش قدرت خرید مردم، شاید بسیاری از شهروندان نتوانند حتی خودروهای با کمترین قیمت را خریداری کنند و بدین سبب در ماه‌های آتی ممکن است بیش از گذشته افراد برای حمل‌ونقل خانواده خود از موتورسیکلت استفاده کنند.

نصراصفهانی اضافه کرد: این موضوع با افزایش تعداد موتورسیکلت در شهر همراه خواهد بود و باید از اکنون تدابیری در این زمینه توسط معاونت حمل و نقل شهرداری و پلیس راهور اندیشیده شده و آموزش لازم و اعمال قانون در استفاده از کلاه ایمنی و سایر مقررات و قوانین مورد توجه باشد تا حضور این وسایل نقلیه در معابر عمومی بدون آسیب باشد.

وی با بیان اینکه نباید تردد موتورسیکلت‌ها در مکان‌های عمومی با خطر برای راکبان آن و دیگران همراه باشد، خاطرنشان کرد: حضور موتورسیکلت سواران در بزرگراه‌ها مشهود است و به نظر می‌رسد عبور آنها از چراغ قرمز نهادینه شده است؛ این ذهنیت وجود دارد که هزینه‌ای برای این رفتار غیرقانونی تحمیل نمی‌شود در حالی که باید با رفتارهای مخاطره‌آمیز مقابله شود.

پاتوق سالمندان در تمام مناطق راه‌اندازی شود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به راه‌اندازی پاتوق‌های تجربه برای سالمندان در شهرداری منطقه ۹ شهرداری، افزود: این پروژه‌ها با هزینه‌ای اندک و در فضاهای بی استفاده شهری اجرا شده است؛ چنین طرح‌های کوچکی مورد استقبال سالمندان بوده و هرجا قدم‌های کوچکی برای آنان برداشته شود شایسته است.

وی با بیان اینکه سالمندان قشری هستند که به کم قانع بوده و برای تقدیر از کوچک‌ترین قدم‌های مدیریت شهری زبان تشکر دارند، اظهار کرد: از شهرداران مناطق درخواست می‌کنم با بررسی نقاطی که امکان ایجاد پاتوق‌های سالمندان را دارند، نسبت به راه اندازی آن اقدام کرده و معاونت‌های فرهنگی نیز برنامه‌های متناسب با آن را در دستور کار داشته باشند که یقیناً اقدامی شایسته است.

لزوم پرهیز از رفتارهای ناپخته در مقابله با کرونا

نصراصفهانی گفت: امیدواریم ادامه عزاداری‌های ماه محرم و صفر در مسیر تعالی عزاداران بوده و دارای شور همراه با شعور باشد و تأثیر آن را در رفتار اجتماعی خود ببینیم.

وی ادامه داد: با توجه به میزان شیوع بالای بیماری کرونا، امیدواریم ویژه برنامه‌های اربعین به گونه‌ای طرح‌ریزی شود که در پی آن اتفاق ناگواری رخ ندهد و هیئت‌های مذهبی نیز در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند و از هرگونه ایجاد فضای ناپخته پرهیز کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به امکان ابتلای کارکنان شهرداری به بیماری کرونا و قرنطینه ۱۵ روزه آن‌ها، تصریح کرد: لازم است تنها دغدغه کارکنانی که مجبورند دو هفته در خانه قرنطینه باشند، بیماری باشد نه اینکه بخواهند دلواپس حقوق و مزایای خود باشند؛ معاونت مالی شهرداری باید تدابیر لازم را برای پرداخت حقوق این افراد بیندیشد.

اصفهان تجلی‌گاه حضور پیروان ادیان مختلف در دفاع مقدس

وی با اشاره به بازگشت پیکر هراچ هاکوپیان، شهید جامعه ارامنه دفاع مقدس پس از ۳۳ سال به اصفهان و تشییع و خاکسپاری وی در این شهر، ادامه داد: از ابتدای جنگ تحمیلی تا امروز همه ادیانی که در شهر اصفهان حضور دارند برای دفاع از تمامیت ارضی کشور همراه مردم بوده و تا مرز شهادت هم پیشرفته‌اند؛ این امر در شهر اصفهان به بهترین شکل متجلی شده و نشان از همراهی و همدلی در میان مردم کشور دارد.

نصراصفهانی با تبریک هفته نیروی انتظامی، گفت: نظام و انضباط حاکم بر جامعه به سبب وجود نیروهای انتظامی است و امیدواریم که تلاشگران این عرصه بتوانند بیش از پیش در جهت برقراری نظم و امنیت جامعه تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای انتظامی در کنار مردم و با مردم هستند و باید با ارتباط خوبی که با شهروندان برقرار می‌کنند از محبوبیت بیشتری نزد آنها برخوردار شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شایسته نیست که خواسته شهروندان منطقه شش ماه‌ها در واحد حقوقی شهرداری معطل تصمیم باشد و باید در صورت نیاز اقدامات حقوقی از سوی شهرداری انجام شود و اگر این امر میسر نیست، با ارجاع به مراجع قضائی مطالبه آن‌ها پیگیری شود.

وی تاکید کرد: اینگونه نباشد که مردم نامه‌ای بنویسند و مقدمات لازم برای آن انجام شده اما شش ماه این درخواست در واحد حقوقی شهرداری بماند، این موضوع قابل قبول نیست که امیدواریم این به‌زودی به آن رسیدگی شود.کد محتوا 20377

برچسب ها