مشاغل خاص آرامستان‌ها در رده سخت و زیان‌آور قرار گرفت

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از موافقت شورای عالی حفاظت فنی با کلیات الحاق گروه‌های شغلی کارکنان آرامستان‌های کشور که از مباشرت با اموات در ارتباطند به مشاغل سخت و زیان‌آور گروه «ب» خبر داد.

به گزارش ایمنا، به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدی جمالی نژاد اظهار کرد: در یکصد و شصت و سومین جلسه شورای عالی حفاظت فنی که هفتم مهر ماه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد، موضوع سخت و زیان آوری مشاغل کارکنان شاغل در آرامستان‌ها مطرح و در نهایت با موافقت این شورا کارکنان آرامستان‌های کشور جز مشاغل سخت و زیان گروه «ب» قرار گرفتند و سایر مشاغلی که به صورت غیر مباشرت است از طریق کمیته‌های استانی می‌توانند موضوع را طرح و پیگیری کنند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به پیگیری‌های وزیر کشور در زمینه این موضوع ابراز امیدواری کرد: با اجرای این مصوبه حمایت‌های لازم از کارکنان خدوم آرامستان ها صورت گیرد.

در این گزارش اعلام شده است: به موجب تبصره (۲) ماده (۷۶) قانون تأمین اجتماعی، مشاغل گروه «الف» مشاغلی هستند که با تدابیر فنی و مهندسی صفت سخت و زیان‌آور از آن شغل کاهش یا حذف می‌شود. در صورتی که این مشاغل ظرف دو سال الزام به بهینه سازی محل استاندارد برای شغل مربوطه نکنند، سازمان تأمین اجتماعی همه خسارات وارده بابت بازنشستگی پیش از موعد را از کارفرما وصول می‌کند.

همچنین مشاغل گروه «ب» با هیچیک از تدابیر و تمهیدات فنی، امکان کاهش یا حذف صعوبت و زیان‌آور بودن شغل نمی‌شوند که در قانون ۱۴ مورد احصای شده که با مصوبه اخیر شورای عالی حفاظت فنی به ۱۵ مورد ارتقا یافت.کد محتوا 20307

برچسب ها