آمادگاه و سیدعلیخان کف فرش می‌شود

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: خیابان‌های آمادگاه و سیدعلیخان به عنوان مسیرهای منتهی به چهارباغ کف فرش می‌شود.

محمد فیض در گفت و گو با خبرنگار ايمنا با اشاره به اولویت‌های مهم توسعه و بهسازی محورهای تاریخی شهر اصفهان در سال‌جاری، اظهار کرد: عملیات اجرایی کف فرش خیابان‌های آمادگاه و سید علیخان تا سه ماه آینده آغاز می‌شود.

وی افزود: برای انجام کف فرش خیابان‌های آمادگاه و سید علیخان ۳۲ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با اشاره به میزان بودجه سال جاری این سازمان، تصریح کرد: بودجه سال جاری سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری ۹۴ میلیارد تومان است که از این رقم ۵۴ میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بودجه در نظر گرفته شده برای اجرای پروژه‌های عمرانی سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری معادل سه برابر بودجه عمرانی سال گذشته است.

فیض گفت: پروژه‌های عمرانی سال‌جاری این سازمان ۳۶ مورد برنامه‌ریزی شده که ۱۹ پروژه آن فعال است.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های مختلف در مناطق ۱۵ گانه شهر توسط سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری، گفت: کف سازی میدان جلوخان در منطقه سه، ساماندهی گذرهای منتهی به چهارباغ، کف سازی خیابان شیخ بهایی و پیاده‌روهای آن، ساماندهی و پیرایش شهری بدنه غربی چهارباغ عباسی، کف سازی محور بیدآباد حدفاصل بازار علی قلی آقا تا مسجد سید، مرمت موزه امیرقلی امینی، ساماندهی بازارچه علی قلی آقا، بازسازی آرامگاه صائب و مرمت خانه روضاتی از جمله پروژه‌های در حال اجرا به شمار می‌آید.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان در خصوص کف سازی میدان امام حسین (ع)، اظهار کرد: ساماندهی و کف سازی بخش میانی میدان امام حسین (ع) سال گذشته انجام شد و کف سازی دور میدان به وسعت شش هزار مترمربع ساماندهی نیز در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه کف‌سازی بازار تاریخی اصفهان حدفاصل میدان امام علی (ع) تا میدان امام (ره) در حال اجرا است، ادامه داد: مرمت موزه هنرهای معاصر و مقبره کمال اسماعیل نیز در دستور کار قرار گرفته است.کد محتوا 19778

برچسب ها