استفاده از ایده‌های شهروندان برای خلاق ماندن اصفهان در جهان

معاون برنامه‎ ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان گفت: برای اداره شهر اصفهان که سرآمد شهرهای ایران است، نیاز به ایده‌پردازی مردم فرهنگ دوست و خلاق اصفهان و کاربردی کردن آن داریم تا اصفهان همچنان یکی از شهرهای خلاق جهان باقی بماند.

علیرضا صادقیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، ضمن اشاره به برگزاری ایده کاپ آذین‌بندی شهر اصفهان در اواخر سال گذشته، اظهار کرد: هدف از برگزاری ایده کاپ آذین‌بندی شهر اصفهان به عنوان هشتمین ایده کاپ در شهر، استفاده از نگاه خلاقانه شهروندان به ویژه طبقه خلاق برای رفع معضلات مدیریت شهری و ایجاد شرایط زندگی بهتر نسبت به قبل در شهر برای شهروندان بود.

وی با بیان اینکه زمینه‌ساز نوآوری در شهر، خلاقیت و ارائه ایده‌هایی است که نگاه ما را نسبت به فضای موجود و آینده پیش رو تغییر دهد، افزود: برگزاری ایده کاپ به معنای فراخوان جلب مشارکت مردم و اقشار خلاق برای رفع مشکلات مدیریت شهری است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه شهروندان با حضور در برگزاری ایده کاپ‌ها به نوعی در تعیین سرنوشت خود و در مدیریت شهر مشارکت می‌کنند، تصریح کرد: شروع فرایند برگزاری ایده کاپ آذین‌بندی شهر اصفهان از دی ماه سال گذشته استارت خورد و ایده‌ها در روزهای هشتم و نهم اسفندماه ثبت شد و داوری آنها در روزهای ۱۲ و ۱۳ اسفندماه انجام شد و در روز بیستم اسفندماه رویداد برگزار شد.

وی ادامه داد: در ایده کاپ آذین بندی شهر اصفهان ۳۰۰ نفر شرکت کردند که ۱۶۲ ایده از آنها دریافت شد و بر اساس شاخص‌های تعریف شده ۳۰ ایده قابل تقدیر شناخته شد که از این تعداد ۱۰ ایده به مرحله نهایی راه یافت و از آن‌ها تقدیر شد.

صادقیان با اشاره به ملاک انتخاب ایده‌های خلاقانه، اظهار کرد: یکی از مهمترین شاخص‌ها داشتن نگاه متفاوت به شهر و ایجاد تغییر در نحوه اداره شهر یا نگاه حاکم بر مدیریت شهری است.

وی افزود: در ایده کاپ آذین‌بندی شهر اصفهان ایده‌هایی به عنوان برتر انتخاب شد که جدید، خلاقانه، متفاوت، اقتصادی و قابل اجرا بود و نگاه شهروندان را به خود معطوف می‌کرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان با اشاره به برگزاری رویداد شنبه‌های خلاق شهر، گفت: شهروندان می‌توانند از طریق درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان به نشانی www.esfahan.ir روی آیکون شنبه‌های خلاق کلیک کرده و پیرامون موضوعات مطرح شده، ایده‌های خود را ارائه کنند.

وی تاکید کرد: برای اداره شهر اصفهان که سرآمد شهرهای ایران است، نیاز به ایده‌پردازی مردم فرهنگ‌دوست و خلاق اصفهان و کاربردی کردن آن داریم تا اصفهان همچنان یکی از شهرهای خلاق جهان باقی بماند.

صادقیان اظهار کرد: شهروندان می‌توانند در ایده کاپ‌ها و رویداد شنبه‌های خلاق شرکت کرده و ایده‌های خلاقانه خود را ارائه کنند تا در صورت قابل اجرا بودن به نام خودشان در شهر اجرا شود.کد محتوا 19515

برچسب ها