رفع سد معبر فروشندگان اتومبیل حاشیه اتوبان چمران

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان از اقدام ضربتی برای رفع سد معبر فروشندگان اتومبیل حاشیه اتوبان چمران خبر داد.

حسن محمدحسینی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: دو هفته قبل پیرو تماس یکی از شهروندان با برنامه رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» و طرح موضوع سد معبر به واسطه فعالیت فروشندگان اتومبیل در حاشیه اتوبان چمران، شهردار اصفهان فرصت ۱۵ روزه به اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری برای بررسی و رسیدگی این معضل داد.

وی تصریح کرد: پیرو تاکید شهردار اصفهان و بر اساس تبصره یک بند دو ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها که سد معبر عمومی و اشغال پیاده‌روها و استفاده غیرمجاز آن و میدان، پارک‌ها و باغ‌های عمومی برای کسب، سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع اعلام کرده و شهرداری را مکلف به جلوگیری و رفع موانع موجود و آزاد کردن معابر و اماکن به وسیله مأموران خود کرده است، اقدامات ویژه‌ای در حاشیه اتوبان چمران انجام شد.

مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه در اقدام نخست آماری از تعداد فروشندگان اتومبیل حاشیه اتوبان چمران در محدوده مناطق هفت و ۱۴ استخراج شد، افزود: بر اساس آمار ۱۶ نمایشگاه فروش اتومبیل در محدوده منطقه ۱۴ و تعداد ۸۰ نمایشگاه در محدوده منطقه هفت شهرداری فعالیت دارند.

وی ادامه داد: جلسات متعددی با این صنف برگزار و مکاتباتی انجام شد که در نهایت پلمب ۱۰ نمایشگاه فروش اتومبیل حاشیه اتوبان چمران در اولویت اقدام قرار گرفت که به زودی اجرا خواهد شد.

محمدحسینی اظهار کرد: بررسی‌ها نشان داد تعدادی زیادی از نمایشگاه‌های فروش اتومبیل حاشیه اتوبان چمران پروانه کسب ندارند و طبق مواد ۲۷ و ۲۸ اتحادیه مربوطه باید نسبت به تعطیلی محل فعالیت آنها اقدام کند.

وی با بیان اینکه پلیس راهور به صورت ثابت (گشت پیاده) و خودروهای ثبت مکانیزه تخلف ثبت تخلفات خودروهای پارک شده در باند کندرو اتوبان چمران همکاری خوبی برای رفع سد معبر حاشیه اتوبان چمران دارد و نسبت به اعمال قانون اقدام می‌کند، گفت: با همکاری مناطق هفت و ۱۴ تأمین اعتبار لازم برای ایجاد موانع فیزیکی در پیاده‌روهای حاشیه اتوبان چمران انجام شده و اقدامات زیباسازی اعم از باغچه گل در پیاده‌روهای کندروی اتوبان در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان افزود: تعدادی تابلوهای ترافیکی «توقف ممنوع» و «حمل با جرثقیل» در حاشیه اتوبان چمران نصب خواهد شد.

وی با بیان اینکه اخطارهایی با مالک بازار روز تعاون برای پیش بینی محلی جهت پارک خودروهای مشتریان داده شده است، گفت: مقرر شد در صورتی که تمهیدات لازم برای پارکینگ در نظر گرفته نشود، بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری این محل تحت عنوان مشاغل مزاحم تعطیل شود.

محمدحسینی تاکید کرد: علاوه بر حاشیه اتوبان چمران موارد تخلف سد معبر در سایر نقاط شهر نیز رصد و برای رفع آنها اقدامات لازم انجام می‌شود به عنوان مثال در خیابان امام خمینی نیز اخیراً تعداد شش نمایشگاه فروش اتومبیل به دلیل مشکل سد معبر پلمب شده است.

وی گفت: کسبه مختلف در شهر باید نسبت به رعایت حقوق شهروندی توجه داشته و با کسب خود مشکلات مختلفی از جمله سد معبر برای شهروندان ایجاد نکنند.کد محتوا 19388

برچسب ها