استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی بیرجند الزامی شد

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: طبق مصوبه ستاد استانی کرونا شهروندان بیرجندی برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی باید از ماسک استفاده کنند.

به گزارش ايمنا ، یدالله غلام پور اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا از ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی یک الزام است که استفاده از خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی نیز از این قضیه مستثنی نیست.

وی عنوان کرد: بر این اساس شهروندان بیرجندی برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی چون تاکسی و اتوبوس باید به صورت الزامی از ماسک استفاده کنند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند با اشاره به ضدعفونی شدن شبانه ۴۰ اتوبوس ناوگان عمل و نقل عمومی در بیرجند گفت: همچنین در ساعت ۱۰ تا ۱۱ هر روز نیز در پایانه ابوذر اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها برای ضدعفونی شدن مستقر می‌شوند تا گامی در راستای سلامت شهروندان برداشته باشیم.

غلام پور با تأکید بر اینکه کاهش استفاده از پول نقد یکی از عوامل مهم در تأمین سلامت مردم در پیشگیری از کرونا است، اظهار کرد: با اینکه اتوبوس‌های ناوگان حمل و نقل عمومی بیرجند مجهز به کارت خوان هستند ولی باز هم برخی از شهروندان پول نقد پرداخت می‌کنند که یک رویه نادرست است.

وی ادامه‌داد: در مورد تاکسی‌ها نیز باید با سرعت بخشیدن به تجهیز تاکسی‌ها به دستگاه پُز با همکاری بانک‌ها و فرهنگ‌سازی در بین شهروندان کاهش استفاده از پول نقد را کاهش دهیم.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند یادآور شد: در سه ماهه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه در سال قبل میزان جابه‌جایی مسافر در ناوگان حمل و نقل درون شهری ۸۰ درصد کاهش داشته و میزان جا به جایی مسافر روزانه از ۵۰ هزار تا ۵۵ هزار به ۱۰ هزار کاهش یافته است.

منبع: مهرکد محتوا 18992

برچسب ها