آموزش مجازی راهبران ناوگان حمل ونقل بار

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، دوره‌های آموزشی این سازمان ویژه راهبران حمل بار و کالا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

مجید طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ايمنا اظهار کرد: سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالا با هدف نظارت، مدیریت و ساماندهی این حوزه از اواخر سال ۹۲ با ابلاغ وزارت کشور تشکیل شد و پس از انجام اقدامات کارشناسی، ضوابط و مصوبات، شیوه نامه‌ها و قوانین مربوط به این حوزه تدوین و در شورای شهر تصویب شد و به شهرداری کلانشهرها ابلاغ شد و در قالب قوانین محلی به عنوان شیوه نامه‌های اجرایی این حوزه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری از سال ۹۴ خود را ملزم دانست راهبران را در سرفصل‌هایی همچون اخلاق حرفه‌ای، آموزش مهارت‌های رانندگی و مهار بار، مسائل مربوط به معاینه فنی خودروها، امداد و نجات و موارد مشابه آموزش دهد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: از سال ۹۴ تا انتهای سال گذشته ۵۲ دوره آموزش تکلیفی راهبران ناوگان حمل و نقل بار برگزار شده است.

وی با بیان این که در دوره‌های آموزش تکلیفی راهبران ناوگان حمل و نقل بار شش هزار و ۸۷۱ نفر از راهبران (هر کدام ۱۳ ساعت) آموزش دیدند، خاطرنشان کرد: در مجموع تا پایان سال گذشته ۸۹ هزار و ۳۲۳ نفر ساعت آموزش در این سازمان برگزار شده است.

طهماسبی اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا و دستورالعمل‌های صادره رویکرد سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری تغییر کرد و آموزش مجازی به صورت دروس نظری و عملی در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان این که تمام محتویات آموزشی در سامانه سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری بارگذاری شده و آزمون غیرحضوری نیز از طریق همین سامانه برگزار می‌شود، گفت: برای تامین رفاه حال افرادی که اینترنت ندارند به زودی محتویات آموزشی در قالب لوح فشرده در اختیار راهبران قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: دو ساعت کلاس عملی با همکاری استادان به صورت ویدئوی یک ساعته آموزشی از طریق سامانه این سازمان به راهبران ارائه می‌شود.کد محتوا 18825

برچسب ها