آغاز احداث مجتمع صنفی پرندگان بومی اصفهان از فروردین ۹۹

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: عملیات احداث مجتمع صنفی پرندگان بومی ذبحی اصفهان از فروردین ماه سال آینده آغاز می‌شود.

محمد مجیری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: یکی از معضلاتی که سالیان سال در کمیته امنیت و سلامت غذای استانداری مطرح بود، موضوع انتقال فروشندگان پرندگان ذبحی یا بومی که بیشتر خیابان عطار نیشابوری است به محلی مناسب بود.

وی افزود: با توجه به این که فعالیت این واحدهای صنفی در مجاورت واحدهای مسکونی مخاطره‌آمیز است، زمینی با همکاری شهرداری منطقه ۱۰ حدفاصل پل تمدن و جاده فرودگاه تملک شده تا پروژه مجتمع صنفی پرندگان بومی ذبحی اصفهان را احداث و ۲۰ واحد صنفی آن را از سطح شهر به این محل انتقال دهیم، البته مقرر شده دامپزشک نیز در این کشتارگاه کوچک مستقر و بر سلامت طیور ذبحی نظارت کند.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: عملیات ساخت و ساز این پروژه از فروردین ماه سال آینده آغاز می‌شود که امیدواریم بتوانیم در مدت هفت ماه اآن را بنا کنیم و در اختیار واحدهای صنفی قرار دهیم.

وی ادامه داد: این پروژه مشارکتی شش میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد که با مشارکت بخش خصوصی و واحدهای صنفی تأمین می‌شود.

مجیری با اشاره به ساماندهی فروشندگان موتورسیکلت شهر اصفهان به ویژه در خیابان سروش، گفت: از دو سال پیش برای احداث مجتمع صنفی موتورسیکلت و دوچرخه اصفهان پیگیری زیادی شده تا آن را با مشارکت بخش خصوصی احداث کنیم.

وی با بیان اینکه ابتدای سال ۹۹ قرارداد پروژه مجتمع صنفی موتورسیکلت و دوچرخه اصفهان منعقد و عملیات عمرانی آن آغاز خواهد شد، اظهار کرد: مجتمع صنفی موتورسیکلت و دوچرخه اصفهان بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری با زیرساخت ۷۲ هزار مترمربع است که پس از اعلام فراخوان، سرمایه گذار جذب شده است.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: برای ایجاد شهرک تولیدی طلا، نقره و زیورآلات اصفهان نیز با همکاری بخش خصوصی (شرکت‌های وابسته به بنیاد مستضعفان) زمینی در مجاورت خیابان یازدهم شهرک صنعتی جی به وسعت ۳۰ هکتار به این امر اختصاص یافته و قرار است ۱۴۷ هزار مترمربع ساخت انجام شود.

وی افزود: شهرداری مجوز لازم را به بخش خصوصی داده و تا قبل از پایان سال آغاز این پروژه بزرگ کلنگ‌زنی می شود تا این طرح اولین پروژه شهرک طلا در کشور شود.



کد محتوا 18424

برچسب ها