مسافران اتوبوس‌ها نباید بیش از ۵۰ درصد ظرفیت آن‌ها باشد/نصب طرح‌های

معاون حمل ونقل وترافیک شهردار اصفهان گفت: بنرهای طرح‌ "برو به سلامت" در سه محور الزام استفاده از ماسک و دستکش در حمل و نقل عمومی، ضدعفونی کردن دست‌ها در حمل ونقل عمومی و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متر در سطح شهر و ایستگاه‌های اتوبوس نصب و حساسیت بیماری کرونا را به شهروندان گوشزد می‌کند.

داریوش امانی در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: باتوجه به افزایش تعداد مسافران اتوبوس و بالتبع تعداد خطوط اتوبوسرانی، جلسه‌ای با مسئولان معاونت بهداشت علوم پزشکی اصفهان برگزار و مقرر شد پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده و فاصله‌گذاری اجتماعی و فرهنگ‌سازی در ایستگاه‌ها، اتوبوس و تاکسی‌های شهر اجرا شود.

وی افزود: پیرو مصوبات طرحی با عنوان "برو به سلامت" در سه محور الزام بودن استفاده از ماسک و دستکش در حمل و نقل عمومی، الزام به ضدعفونی کردن دست‌ها در حمل ونقل عمومی و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متر مطرح و مقرر شد در سطح شهر در قالب بنر، لمپوست، همچنین توسط مناطق ۱۵ گانه در سرپناه‌های ایستگاه های اتوبوس نصب و حساسیت موضوع بیماری کرونا به شهروندان گوشزد شود.

معاون حمل ونقل وترافیک شهردار اصفهان از اجرای طرح فاصله‌گذاری در ایستگاه‌های اتوبوس سطح شهر خبر داد و گفت: در ایستگاه‌های اتوبوس نشانه‌گذاری‌ها با فاصله حداقل یک و نیم متری در حال انجام است که انتظار می‌رود شهروندان نیز خود را ملزم به رعایت فاصله توصیه شده بدانند.

وی تصریح کرد: اقداماتی همچون نشانه‌گذاری‌ و فاصله‌گذاری‌ها در تمام ایستگاه‌های اتوبوس، ایستگاه‌های BRT و باجه‌های شارژ کارت اتوبوس انجام شده است.

امانی با تاکید بر اینکه مسافران داخل اتوبوس‌ها نباید بیشتر از ۵۰ درصد ظرفیت آن‌ها باشد، گفت: از شهروندان درخواست می‌شود ضمن رعایت نکات بهداشتی در صورت شلوغی اتوبوس وارد آن نشوند و با اتوبوس بعدی راهی مقصد شوند.

 وی ادامه داد: البته نیروهای انسانی در ایستگاه های BRT مستقر شده و رعایت ظرفیت مجاز اتوبوس‌ها را کنترل می‌کنند.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با بیان اینکه دستورالعمل تعداد مسافران تاکسی‌ها (دو نفر عقب و یک نفر جلو) حتما باید رعایت شود، گفت: شهروندان برای شکایت از رانندگانی که طرح الزام فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی برای سوار کردن حداکثر سه مسافر را رعایت نمی‌کنند، مراتب را با شماره ۳۵۶۸۸۱۰۰ یا ۱۳۷ اطلاع دهند.

 وی خاطرنشان کرد: اخیراً ماسک، دستکش و بروشورهای آموزشی بین تعداد زیادی از رانندگان تاکسی به صورت رایگان توزیع شده است.کد محتوا 18369

برچسب ها