آغاز طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند در اصفهان از اول خردادماه

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای از روز پنج شنبه یکم خردادماه به‌طور رسمی در مناطق یک، پنج و شش اصفهان آغاز خواهد شد.

داریوش امانی در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای با هدف کاهش بار ترافیک شهری و تخلفات ایستایی از جمله پارک دوبل، صرفه جویی در زمان، عدالت اجتماعی در راستای استفاده از فضاهای شهر، رونق کسب و کارهای مجاور خیابان به دلیل فرصت پارک برای افراد بیشتر اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه مناطق یک، پنج و شش اصفهان، اولین نقاطی است که طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای در آن اجرا می‌شود، تصریح کرد: این طرح در ۱۳ خیابان شمس آبادی، طالقانی، شیخ بهایی، کاشانی، شیخ صدوق میانی و جنوبی، چهارباغ بالا، خیابان توحید شمالی، میانی و جنوبی، نظر شرقی و غربی و نیکبخت از ساعت هفت صبح تا ۲۱ شب به غیر از روزهای تعطیل اجرا می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان ادامه داد: با اجرا شدن این طرح نه تنها ارتباط مالی مستقیم بین پارکبان با راننده قطع می‌شود، بلکه به تجهیزات هزینه‌ساز و کم‌اثری همچون پارکومتر هم نیاز نخواهد بود.

وی گفت: از جمله مزایای این طرح هوشمند می‌توان به توانایی ثبت لحظه‌ای پلاک ماشین، اتصال به دیتا بیس و جریمه متخلف در همان لحظه، امکان مدیریت نیم ساعت رایگان اول برای هر پلاک در یک خیابان و در یک روز، امکان اتصال و ارائه سرویس به سامانه تشخیص و صدور جریمه الکترونیک با درصد خطایی نزدیک به صفر اشاره کرد.

امانی ادامه داد: در طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای، متقاضیان باید برای ثبت‌نام و درج مشخصات خودرو در سامانه park.mytraffic.ir اقدام کرده و از سه طریق اصفهان کارت، پرداخت اینترنتی در سایت مربوطه و اپلیکیشن  اصپارک نسبت به پرداخت هزینه خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات مدت پارک خودرو و هزینه آن توسط خودروهای مجهز به دوربین که در طول روز معابر را کنترل می‌کنند، ثبت و محاسبه می‌شود و هزینه آن به‌صورت خودکار از حساب شخص در سامانه برداشت خواهد شد افزود: در صورت پرداخت نشدن هزینه، جریمه به صورت آنلاین از طریق ارسال پیام کوتاه به مالک خودرو اطلاع داده می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان تاکید کرد: شهروندان می‌توانند جهت اطلاعات بیشتر با شماره تماس ۳۴۰۳۵ و یا آدرس اینترنتی park.mytraffic.ir مراجعه و اطلاعات لازم را دریافت کنند.کد محتوا 18366

برچسب ها