آماده باش کامل نیروهای اجرایی شهرداری برای تاسوعا و عاشورای حسینی

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با اشاره به افزایش خدمات ارائه شده به عزاداران حسینی گفت: با نزدیک شدن تاسوعا و عاشورای حسینی تمامی مجموعه خدماتی شهرداری اصفهان آماده ارائه خدمات به سوگواران سرور و سالار شهیدان است.

حسین امیری در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار کرد: در راستای پاسداشت و برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم عزاداری عاشورا و تاسوعا تمامی نیروهای خدماتی شهرداری اصفهان در آماده باش کامل به سر می‌برند.

وی تاکید کرد: به منظور تسهیل در رفت و آمد شهروندان در این ایام، نیروی کارگری و ماشین آلات مورد نیاز جهت حفظ نظافت و آراستگی شهر در طول ۲۴ ساعت و جلوگیری از ایجاد هرگونه آشفتگی و بی نظمی پیش بینی شده، همچنین برنامه‌ریزی دقیق در خصوص حضور کامل ماشین آلات بازیافت در سطح شهر و پاک‌سازی مداوم معابر از مواد بازیافتی صورت پذیرفته است.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان ادامه داد: در صورت نیاز هیئت‌ها توزیع کیسه زباله و تحویل مخزن زباله به صورت امانی اجرایی می‌شود و آموزش لازم به هیئت‌های مذهبی در خصوص مدیریت پسماند و حفظ نظافت اطراف هیئت‌های عزاداری‌ها در طول ۲۴ ساعت به ویژه در ساعات برگزاری مراسم و بعد از آن اجرا می‌شود.

وی گفت: جمع آوری تمامی مصالح ساختمانی و غیر ساختمانی از سطح معابر، رفع هرگونه سد معبر و آزادسازی معابر تا حد امکان، برنامه‌ریزی جهت جمع‎آوری زباله و ضایعات به صورت مداوم از سطح معابر بالاخص معابر اصلی، حضور مداوم خودروهای واتر جت در سطح منطقه جهت شستشوی اثرات نذورات قربانی احتمالی به همراه افزایش تعداد کارگران رفتگر شیفت بعد از ظهر به تعداد مورد نیاز از جمله تدابیر دیده شده به ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی است.

امیری ضمن درخواست از شهروندان به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا افزود: تمامی ایستگاه‌های آتش نشانی جهت ارائه خدمات احتمالی در آماده باش هستند و تلاش شده بازدید مداوم از هیئت‌های مذهبی و کنترل دستورالعمل‌های ابلاغی صورت پذیرد.

وی گفت: بازدید مداوم از المان‌های فضاسازی سطح شهر و رفع نواقص پیش آمده احتمالی، پاکسازی ویژه تمامی زمین‌های بایر از ضایعات و کلیه مواد قابل اشتعال و کنترل حفظ نظافت اطراف کارگاه‌های عمرانی و قطار شهری توسط مسئولین کارگاه به طور ویژه صورت می‌پذیرد.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان تصریح کرد: تمامی کارگاه‌های عمرانی در مرکز شهر و نقاط پر تردد در دو روز تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل خواهد بود.کد محتوا 18109

برچسب ها