سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان ترویج فرهنگ عاشورا را دنبال کند

رئیس کمیسیون پایش، نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امید است که در روزهای باقیمانده تا پایان ماه صفر برای توسعه و ترویج فرهنگ عاشورا شاهد اقدامات اساسی در شهر باشیم.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، فتح‌الله معین امروز (یکشنبه) در یکصد و سی و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با بیان اینکه شیعیان با عشق امام حسین (ع) متولد شده و با عشق ایشان به دنیای باقی رحلت می‌کنند، اظهار کرد: شیعیان آن حضرت در هر زمانی به نوعی یاد و خاطره قیام آن امام معصوم را زنده نگهداشته و در سوگواری حضرت اباعبدالله و خاندان و یاران باوفایش از هیچ کوششی فروگذار نکردند.

وی افزود: در این شرایط که به علت شیوع بیماری کرونا برگزاری مجالس عزای امام حسین (ع) با محدودیت مواجه شده باید همگان بر احیای آن در قلب و اندیشیدن خود و به فهم فلسفه و ابعاد قیام آن حضرت اهتمام کنند.

رئیس کمیسیون پایش، نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهر اصفهان با تقدیر از تلاش‌های امنای مساجد، هیئت‌های مذهبی و مدیریت شهری اصفهان در ایجاد فضای مناسب ایام سوگواری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تصریح کرد: جا دارد در ایامی که متعلق به امام حسین (ع) است همه ما به‌ویژه هیئت‌های مذهبی با تمام توان خود در فکر کمک به هم نوعان و دستگیری از آسیب دیدگان ناشی از شیوع بیماری کرونا براساس سیره امامان معصوم باشیم.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان حرکت‌هایی نو و جذاب برای توسعه و ترویج فرهنگ عاشورا انجام دهد و امید است که در روزهای باقیمانده تا پایان ماه صفر در این خصوص شاهد اقدامات اساسی باشیم.کد محتوا 17795

برچسب ها