اقدام برای دریافت پایان کار برج جهان نما/ از احداث پارکینگ‌های مشارکتی استقبال می‌کنیم

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی، تنها ۳۰ درصد از بودجه ۸۸ میلیارد تومانی منطقه یک محقق شده است.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، مهین شکرانی ظهر امروز (سه شنبه) در سلسله نشست‌های «سه‌شنبه‌ها با رسانه» که در راستای پاسخگویی در مسیر امید برگزار می‌شود، اظهار کرد: منطقه یک شهرداری اصفهان با دارا بودن ۸۱ هزار نفر جمعیت از شرق به محور چهارباغ، از شمال به خیابان فروغی، از غرب به بزرگراه شهید خرازی و از جنوب به رودخانه زاینده‌رود منتهی می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۳ درصد از بافت این منطقه فرسوده است و بافت تاریخی کمی دارد، ادامه داد: با توجه به اینکه منطقه یک در مرکز شهر قرار دارد و هشت بیمارستان مهم شهر در این منطقه احداث شده، دارای ترافیک زیادی است؛ البته با وجود ترافیک بالای خودرو، سرانه پارکینگ منطقه یک جوابگوی نیاز مردم بوده است.

برای پارک خودرو همراهان بیماران چاره اندیشی شود

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر سازندگان مسکن و واحدهای تجاری در خیابان شمس‌آبادی ملزم به تأمین پارکینگ هستند، اضافه کرد: در محدوده خیابان طالقانی، پارکینگ طالقانی در نزدیکی مجموعه‌های پزشکی  سال‌ها پیش احداث شده، همچنین پارکینگ عمومی جهان‌نما در اختیار شهروندان است که امیدواریم فرهنگ استفاده از پارکینگ بین شهروندان نهادینه شود.

شکرانی با بیان اینکه به لحاظ وجود بیمارستان های متعدد نیاز به احداث پارکینگ در اطراف این مراکز احساس می شود، ادامه داد: از تعداد هشت بیمارستان واقع شده در منطقه یک تنها تعدادی از آن‌ها پارکینگ مربوط به کارکنان خود را تأمین کرده‌اند، اما برای همراهان بیماران چاره اندیشی نشده است.

وی با بیان اینکه این منطقه از احداث پارکینگ‌های مشارکتی با همکاری بیمارستان ها استقبال می‌کند، افزود: تاکنون مذاکرات زیادی را با رؤسای بیمارستان های واقع در این منطقه همچنین با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان انجام داده ایم که هنوز منجر به نتیجه نشده است.

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: بیمارستان سید الشهدا محلی را برای اقامت همراهان بیماران پیش بینی کرده و شهرداری نیز ساماندهی اطراف آن را انجام داده است.

شکرانی تأکید کرد: بیمارستان ها ملزم به تأمین محل پارک خودرو برای کارکنان خود هستند، البته خیران نیز می توانند در این راستا با مسئولان بیمارستان ها مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به احداث پارکینگ زیرسطحی خیابان اردیبهشت گفت: این پارکینگ حد فاصل خیابان طالقانی و میرداماد در زمینی به مساحت سه هزار و ۳۰۰ مترمربع در حال احداث است و گنجایش ۱۰۵ خودرو را خواهد داشت که امیدواریم تا پایان سال بهره برداری شود.

وی افزود: در محدوده خیابان اردیبهشت احداث یک پارکینگ عمومی دیگر نیز پیش‌بینی شده است، البته در حال حاضر به سختی مجوز دائر کردن مطب در این منطقه از جمله خیابان شمس‌آبادی صادر می شود.

احداث مجموعه فرهنگی اندیشکده شهید بهشتی

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان با اشاره به پروژه‌های منطقه یک شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌های این منطقه احداث مجموعه فرهنگی اندیشکده شهید بهشتی در مجاورت منزل شهید بهشتی است که البته این منزل نیز به این مجموعه اضافه خواهد شد؛ این پروژه سه هزار و ۵۰۰ مترمربع آزادسازی نیاز دارد که یک هزار و ۸۰۰ مترمربع آن انجام شده و مابقی آن مربوط به خیابان شهید بهشتی در حال آزاد سازی است.

شکرانی به احداث مجموعه فرهنگی شهید خرازی اشاره و اظهار امیدواری کرد: سایر نهادها همچون بنیاد شهید همکاری لازم را با شهرداری اصفهان برای احداث این مجموعه انجام دهد؛ منزل شهید خرازی که در حال حاضر مادر آن شهید والامقام در آن سکونت دارد در دل مجموعه فرهنگی شهید خرازی خواهد بود.

وی سرانه فضای سبز این منطقه را ۵.۸ مترمربع اعلام کرد و گفت: سرانه فضای سبز منطقه با احداث بوستان های محلی باید افزایش یابد.

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان تاکید کرد: در تابستان کم‌آبی‌ با مدیریت منابع آبی از خزان زودرس درختان آن جلوگیری شد؛ حفظ فضای سبز موجود موضوع مهمی برای شهرداری بود از این رو آب رسانی به درختان با روش غرقابی همچنین ایجاد چاه گودال هایی در پای درختان انجام شد، درختان حاشیه انهار به آب زیاد عادت داشته اند، اما امسال در شرایط کم آبی اجازه ندادیم درختان آسیب ببینند.

وی ادامه داد: امسال خوشبختانه با توجه به اینکه چاه های آب منطقه خشک نشده بود، آب رسانی به مناطق ناژوان و شش شهرداری اصفهان انجام شد.

متقاضیان دریافت پروانه ساختمانی منطقه، ساکنان بافت فرسوده هستند

شکرانی با اشاره به بسته تشویقی ساخت و ساز شهرداری اصفهان تأکید کرد: شهرداری بسته تشویقی خوبی برای پلاک‌های واقع شده در بافت فرسوده ارائه کرده تا مردم به بازسازی بافت‌های ناکارآمد تشویق شوند.

وی گفت: خوشبختانه اکثر متقاضیان دریافت پروانه ساختمانی منطقه یک ساکنان بافت فرسوده هستند، البته تجمیع پلاک‌های ریزدانه باید مورد توجه قرار گیرد، اما متأسفانه ساکنان بافت‌های فرسوده از طرح تجمیع استقبال نمی‌کنند که اگر حاضر به این اقدام شوند امتیازات ویژه‌ای از شهرداری دریافت خواهند کرد.

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان نبود فضاهای ورزشی به تعداد مناسب را از دیگر چالش‌های این منطقه دانست و افزود: در منطقه یک شهرداری اصفهان تنها یک ورزشگاه وجود دارد و آن نیز ورزشگاه تختی است که به صورت حرفه‌ای فعالیت می کند و عموم شهروندان قادر به استفاده از آن نیستند؛ مهم‌ترین علت کمبود فضاهای ورزشی منطقه یک، نبود زمین و گران بودن قیمت آن برای احداث ورزشگاه و همچنین استقبال نکردن بخش خصوصی از مشارکت در ساخت مجموعه‌های ورزشی است.

شکرانی با اشاره به جمع آوری زباله‌های بیمارستانی در این منطقه اظهار کرد: جداسازی زباله‌های بیمارستانی در خدمات شهری منطقه یک انجام می شود و نسبت به زباله های آزمایشگاه های فعال در منطقه نیز حساسیت های زیادی وجود دارد و نظارت ها انجام می شود.

وی به پروژه های سال جاری این منطقه اشاره و تصریح کرد: احداث منبع آب هزارمترمکعبی، احداق کلکتور شرقی غربی از پل وحید تا میدان انقلاب، سامانه اتوبوس تندرو از میدان جمهوری تا پل فلزی همچنین سامانه تندرو در مسیر تختی تا صمدیه، پیاده رو سازی خیابان شیخ بهایی حد فاصل چهارباغ تا شمس آبادی، احداث پارک محلی شاداب، پیاده سازی خیابان مطهری، کف سازی محور بید آباد از بازارچه علی قلی آقا تا مسجدسید، زیرسازی چهارراه دکتر بهشتی و میدان چهارسوق، کف‌سازی و بدنه سازی مادی نیاسرم از جمله پروژه های منطقه یک است.

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان با بیان اینکه ۸۰ درصد مسیر خیابان جامی کف‌سازی شده است، گفت: در طرح تفصیلی این خیابان به عنوان یک خیابان محلی دیده شده و خیابان شهری نیست از این رو منطقه یک توجه ویژه ای به خیابان جامی و اطراف آن دارد.

شکرانی خاطرنشان کرد: خیابان جامی حدفاصل چهارباغ و چهارسوق با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان کف سازی شده، البته پیاده رو سازی و کف سازی  مسیر خیابان‌های کاشانی تا پنج رمضان در سال‌های گذشته انجام شده است، اما در محدوده خیابان پنج رمضان نیاز به آزادسازی دارد.

وضعیت سینما همایون هنوز مشخص نیست

وی در خصوص وضعیت سینما همایون گفت: تعیین وضعیت اینکه شهرداری آن را می‌سازد یا حوزه هنری هنوز مشخص نشده است، اما در واقع سینما مربوط به حوزه هنری است.

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان با بیان اینکه در خصوص سینما ایران نیز تغییر کاربری صورت نگرفته است، به موضوع تخریب آن اشاره کرد و گفت: سر در ورودی سینما ایران آسیب پذیر بوده از این رو چندین بار در پیاده رو نشست پیدا کرد و با پس زدگی آب مواجه شدیم، بنابراین به مالک اخطار لازم ابلاغ شد تا نسبت به رفع خطر و ایمن سازی سردر ورودی سینما اقدام کند، اما مالک شبانه اقدام به تخریب تمام سینما کرد.

شکرانی خاطرنشان کرد: هنوز تقاضای صدور پروانه از سوی مالک به شهرداری اعلام نشده، سینما ایران جزء طرح چهارباغ است و هر ساختمانی در بدنه چهارباغ وجود داشته باشد باید مجوزهای ویژه را از شهرداری دریافت کند.

اقدام برای دریافت پایان کار ساختمان جهان نما

وی در خصوص ساختمان جهان نما نیز اظهار کرد: برای دریافت پایان کار ساختمان جهان نما اقدامات لازم انجام شده و کمبود مدارک در حال تکمیل است.

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان در خصوص محورهای گردشگری این منطقه گفت: چهارباغ یکی از محورهای گردشگری این منطقه است، یک فضای شهری با ویژگی های خاص که در اختیار شهروندان و گردشگران قرار گرفته است؛ سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان مجری طرح میانی چهارباغ است و برای اجرای بخش‌های از آن پیمانکار جزء می‌گیرد.

شکرانی ادامه داد: با پیاده‌راه شدن خیابان سپاه، میدان انقلاب تا میدان امام حسین (ع) و در ادامه تا میدان امام محور گردشگری خوبی برای مردم و گردشگران آماده خواهد شد. محور علی‌قلی آقا و بید آبادی از دیگر محورهای گردشگری منطقه یک است که ساماندهی این محور به زودی تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره به ساماندهی آرامگاه صائب گفت: در سال گذشته برای مقبره سازی و نورپردازی آرامگاه صائب ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده و هنوز هزینه های تکمیلی در حال انجام است؛ آرامگاه صائب بسیار دلنشین است اما افراد کمتری آن جا می شناسند، شهرداری منطقه یک در هفته فرهنگی اصفهان دو برنامه و به مناسب سالگرد تولد صائب یک ویژه برنامه با شکوه را در آرامگاه صائب برگزار کرد.

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان در خصوص طرح خیابان سبز گفت: از دیدگاه منطقه یک خیابان مطهری خیابان سبز است چرا که پیاده رو های ایمنی دارد اما اگر قرار باشد خیابان شمس آبادی خیابان سبز باشد همکاری لازم را انجام خواهیم داد.

وی به اقدامات انجام شده در آستانه بازگشایی مدارس در سطح منطقه اشاره کرد و گفت: احداث دو ایستگاه اتوبوس در خیابان فروغی، راه اندازی خط ۸۵ اتوبوس رانی در خیابان میرداماد با همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی، ایمن سازی اطراف مدارس با نصب سرعت گیرهای ایمن همچنین خط کشی طول مسیر خیابان مطهری از جمله اقدامات انجام شده در آستانه بازگشایی مدارس بوده است.

شکرانی با بیان اینکه آزادسازی پروژه ها موضوع بسیار مهمی است، اظهار کرد: در این منطقه قیمت زمین بسیار گران و البته برخی خانه‌های در مسیر طرح‌ها موروثی است که امیدواریم مالکان برای احداث پروژه ها همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند.

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی به صلاحدید شهردار اصفهان، به عنوان مدیر زن در شهرداری انتخاب شدم، امیدوارم اقدامات خوبی در این منطقه انجام تا رضایت مندی شهروندان جلب شود.کد محتوا 17783

برچسب ها