ارتقای آموزش های صلح طلبانه با رقابت هنری بین کودکان ۶تا ۱۵ سال

سازمان جهانی «شهرداران صلح» که شهر اصفهان نیز یکی از اعضای آن به شمار می‌آید، به منظور ارتقای آموزش‌های مربوط با «صلح»، به برگزاری رقابتی هنری ویژه کودکان شهرهای عضو اقدام کرده است.

به گزارش ايمنا ، موضوع اصلی این رقابت، «شهرهای صلح‌جو» است و به کودکان دو گروه سنی ۶ تا ۱۰ و ۱۱ تا ۱۵ ساله اختصاص دارد.

براساس برنامه‌ریزی این سازمان جهانی، هریک از شهرهای عضو، پس از انتشار فراخوان برای شهروندان خود، آثار را بررسی کرده و با نظر کارشناسی کمیته‌ای متخصص، حداکثر ۵ اثر برتر از هر گروه سنی (مجموعا ۱۰ اثر) را برای رقابت پایانی به دبیرخانه شهرداران صلح ارسال می‌کنند.

فراخوان این رویداد که با همکاری اداره امور بین‌الملل شهرداری و دو زیر مجموعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان یعنی خانه کودک و موزه هنرهای معاصر در اصفهان برگزار می‌شود، از اوایل مردادماه منتشر شد و آخرین مهلت ارسال آثار، پایان مهرماه سال جاری خواهد بود.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به آدرس vcci.ir، ضمن مطالعه شرایط کامل جهت شرکت در این رقابت، تصاویر آثار خود را به ثبت برسانند.  همچنین نتایج نهایی این رویداد و اسامی برندگان، دی ماه ۱۳۹۹ از سوی سازمان جهانی شهرداران صلح اعلام خواهد شد.

سازمان بین المللی شهرداران صلح در سال ۱۹۸۲ به ابتکار شهرداران هیروشیما و ناگازاکی و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تاسیس شد. در حال حاضر (اواسط ۲۰۲۰) بیش از هفت هزار شهر دنیا در بیش از ۱۶۴ منطقه و کشور عضو این سازمان هستند.کد محتوا 17245

برچسب ها