کاهش کانون‌های تجمع جوندگان موذی در مشهد

رییس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد از کاهش کانون‌های تجمع جوندگان موذی در مشهد از ۶۰ نقطه به ۱۰ نقطه خبر داد و گفت: طرح‌های نوآورانه‌ای در راستای کاهش جمعیت این جوندگان در دست مطالعه است که پس از تایید در مجموعه مرکز آمار، پژوهش و مطالعات راهبردی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

محمد پذیرا در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: با توجه به درخواست‌های متعدد شهروندان در خصوص مقابله با حیوانات موذی در سطح شهر، طرح برخورد با موش‌های فاضلابی از سه سال گذشته در کلانشهر مشهد با استفاده از روش‌های نوین و سازگار با محیط زیست آغاز شده است.

وی ادامه داد: جهت جلوگیری از تولید مثل و کاهش این جوندگان در شهر مشهد طی سه سال گذشته، حدود شش هزار کیلو پودر مخصوص مبارزه با جوندگان بین مناطق ۱۳ گانه توزیع شده است.

رئیس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد با اشاره به انجام اقدامات پیشگیرانه پس از شناسایی مکان‌های تجمع حیوانات موذی، گفت: ۶۰ کانون تجمع در سال ۹۸ شناسایی شد که پس از طعمه گذاری و مبارزه مستمر با موش‌های فاضلابی، این نقاط به ۱۰ کانون کاهش یافته است.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین کانون‌های تجمع در شهر مشهد، محدوده خیابان امام رضا (ع) و امام خمینی (ره) است که برای پاکسازی کامل محدوده از موش‌های فاضلابی اقدامات ویژه‌ای شده است.

پذیرا خاطرنشان کرد: در اجرای این پاکسازی‌ها از پودرهای دارای توان مبارزه اختصاصی، سازگار با طبیعت و غیر سمی برای سایر موجودات و گیاهان در جهت مبارزه با موش‌های فاضلابی استفاده می‌شود همچنین مواد اولیه استفاده شده برای مقابله با جانوران موذی با استفاده از روش‌های نوین و سازگار با محیط زیست توسط شرکت‌های دانش بنیان تهیه شده است.

وی ادامه داد: طرح‌های نوآورانه‌ای در راستای کاهش جمعیت این جوندگان در دست مطالعه است که پس از تأیید در مجموعه مرکز آمار، پژوهش و مطالعات راهبردی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.کد محتوا 17128

برچسب ها