برگزاری دوره‌های آموزشی برای آتش نشانان شیرازی

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: دوره‌های آموزشی آتش نشانان جدیدالاستخدام استان فارس از ابتدای تیرماه آغاز می‌شود.

محمد هادی قانع در گفت و گو با خبرنگار ايمنا از برگزاری کلاس‌های دوره آموزشی نیروهای تازه استخدام سازمان آتش نشانی خبر داد و اظهار کرد: این کلاس‌ها از ابتدای تیرماه آغاز و به مدت ۴۰ روز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به نحوه برگزاری این دوره‌های آموزشی گفت: این آموزش‌ها به منظور آشنایی بیشتر آتش نشانان تازه استخدام و جدیدالورود با مهارت‌های تخصصی آتش نشانی و برای ارتقای توان این نیروها جهت فعالیت در ایستگاه‌های آتش نشانی استان فارس پیش بینی شده و  زیر نظر کارشناسان و مربیان تکاوری سازمان آتش نشانی در سایت‌های تخصصی و آموزشی این سازمان برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز با اشاره به حساس بودن حرفه و شغل آتش نشانی عنوان کرد: آموزش و فراگیری یک ضرورت اجتناب ناپذیر در سازمان آتش نشانی بوده و رکن اصلی در این حرفه است و آتش نشانان با حضور در کلاس‌های آموزشی بدو خدمت، مهارت‌های تخصصی لازم را فرا می‌گیرند.

وی افزود: در این دوره سر فصل‌های مختلف آموزشی نظیر قوانین و مقررات ابزار شناسی حریق، کار با پمپ‌های آتش نشانی، امداد و نجات در حوادث جاده‌ای، چاه و آسانسور، اصول فرماندهی، پیشگیری از آتش سوزی و حوادث، علت‌یابی حریق، کمک‌های اولیه و آشنایی با اصول عقیدتی تدریس می‌شود.

قانع با بیان اینکه آتش‌نشانی عشقی است که روحیه ایثار و از خودگذشتگی را در افراد متبلور می‌سازد، گفت: بر همین اساس شغل مقدس آتش نشانی حوزه عملکرد گسترده‌ای را تحت پوشش قرار می‌دهد و با توجه تنوع حوادث و علل بروز آن‌ها همواره می‌طلبد که آتش نشانان در جهت مقابله و کنترل این حوادث با علل و شرایط ایجاد آن‌ها آشنا شده و آمادگی خود را در بالاترین حد حفظ کند.کد محتوا 17118

برچسب ها