هیچ بیمارستانی برای دریافت تاییدیه ایمنی مراجعه نکرده است

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: طی شش ماه گذشته هیچ یک از بیمارستان‌های مشهد برای دریافت تاییدیه ایمنی به این سازمان مراجعه نکرده است.

به گزارش ايمنا ، امیر عزیزی با اشاره به حادثه آتش سوزی در یکی از مراکز درمانی شهر تهران، اظهار کرد: مجموعه معاونت آموزش و پیشگیری آتش نشانی بر اساس مصوبات کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد طی سال‌های ۹۷، ۹۸ و چند ماه گذشته از سال ۹۹ مکاتبات مختلفی را با نهادهای ذی‌ربط داشته و هشدارهای لازم در این خصوص را داده است.

وی افزود: در همین مدت سازمان آتش نشانی از برخی بیمارستان‌های پرتراکم و مهم شهر بازدیدهای ایمنی داشته و به مسئولان این اماکن چندین بار در خصوص ناایمن بودن مجموعه‌های درمانی هشدارهای داده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد تصریح کرد: از مجموعه ۳۳ بیمارستان فعال مشهد، تنها دو بیمارستان مجوز یک ساله گرفته بودند که تاییدیه های ایمنی آنها نیز در اواخر سال گذشته منقضی شده و باید مجدداً نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند.

عزیزی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع ایمنی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کارگروهی متشکل از نمایندگان فرمانداری مشهد، اداره کار و امور اجتماعی استان، سازمان آتش نشانی، نظام مهندسی استان، نماینده دستگاه قضائی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این کارگروه قرار است که با قید فوریت طی هفته‌های پیش رو، بازدیدهایی را از مراکز درمانی خصوصی و دولتی، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها انجام داده و موارد خطر آفرین و ناایمن مراکز درمانی را مجدد به مسئولان آن اعلام کنند، تا با قید فوریت نسبت به برطرف کردن نواقص احتمالی اقدام عاجل از سوی متولیان این مراکز انجام شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با بیان اینکه به موازات تشکیل این کارگروه، مکاتبه مجددی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد، گفت: در این مکاتبه خواسته‌ایم تا آخرین وضعیت بیمارستان‌های در حال بهره برداری و توسعه‌هایی که در آن اماکن انجام شده است را به اطلاع آتش نشانی مشهد برسانند.

عزیزی تصریح کرد: همچنین از سوی سازمان مکاتبه‌ای فوری با شهرداران مناطق ۱۳ گانه شهرداری مشهد انجام شده تا ظرف ۷۲ ساعت آینده لیست کامل مراکز درمانی و کلینیک‌های خصوصی و دولتی سطح شهر مشهد تهیه و در اختیار مجموعه سازمان آتش نشانی مشهد قرار بگیرد تا در یک فضای تعاملی بتوانیم همه بیمارستان‌های که در حال بهره برداری یا در حال ساخت هستند را مورد ارزیابی و رصد ایمنی مجدد قرار دهیم.

وی ادامه داد: در صورتی که مراکز درمانی و بیمارستان‌ها دولتی یا بخش خصوصی نتوانند مجوزها و تاییدیه های ایمنی لازم را از سازمان آتش نشانی کسب کنند، اسامی مراکز درمانی ناایمن به دستگاه قضائی و مردم اعلام خواهد شد.کد محتوا 17113

برچسب ها