رضایت شهروندان از خطوط بخش خصوصی اتوبوسرانی اصفهان حفظ شود

رئیس ‌کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نباید مشکلات مالی باعث کاهش سرویس دهی اتوبوسرانی و رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی به‌ویژه در خطوط بخش خصوصی شود.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، امیراحمد زندآور امروز (یکشنبه) در یکصد و سی و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: همه ما از شرایط ایجاد شده در زمان ویروس کرونا رنج می‌بریم و برای رهایی سریع‌تر از این شرایط، لازم است حداکثر تلاش را جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی انجام دهیم.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری اصفهان در این زمینه، افزود: لغو شدن طرح زوج و فرد در بازه زمانی صبح یکی از این موارد بود اما برخی از شهروندان ناگریز به استفاده از اتوبوس و مترو هستند.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: سوار و پیاده شدن مسافران به مترو و سرفاصله قطارها از نظم بیشتری برخوردار است اما اتوبوسرانی با توجه به کاهش تعداد مسافران، اقدام به کاهش تعداد ناوگان فعال کرده است. این امر منجر به افزایش سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها، افزایش زمان انتظار مسافران در ایستگاه‌ها، شلوغ شدن اتوبوس‌ها، رعایت نشدن فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی و در نهایت نارضایتی مسافران شده است.

وی با بیان اینکه این مشکل به خصوص در خطوط فرعی و خطوطی که بهره بردار آن بخش خصوصی هستند بیشتر است، اضافه کرد: گزارش شده که زمان انتظار در ایستگاه‌ها در برخی از خطوط به بیش از ۲۵ دقیقه رسیده است. این مسئله در کنار گرمای هوا نارضایتی شدید برخی از شهروندان را موجب شده است که شرکت واحد اتوبوسرانی باید در نظر داشته باشد که تعداد مسافران داخل یک دستگاه اتوبوس در شرایط فعلی نباید مثل گذشته باشد و نباید مشکلات مالی باعث کاهش سرویس دهی و رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی شود.

زندآور با بیان اینکه مردم شرکت واحد اتوبوسرانی را به عنوان مسئول در این زمینه می‌شناسند، خاطرنشان کرد: بعضاً گزارش شده که افراد جهت شکایت با اتوبوسرانی تماس گرفته‌اند و به آنها گفته شده که فلان خط مربوط به بخش خصوصی است. این نوع پاسخگویی شایسته شرکت واحد اتوبوسرانی نبوده و باید سامانه‌ای مشخص برای شکایات مردم از اتوبوسرانی آماده شود و به هر درخواست یا شکایت پاسخ قانع کننده داده شود.

وی تصریح کرد: لازم است گزارش ماهانه از تعداد شکایات اهم مشکلات مطرح شده از مردم و اقدامات اتوبوسرانی تهیه و به شورا یا کمیسیون حمل‌ونقل ارسال شود.کد محتوا 17099

برچسب ها