نصب المان‌های اشک و شمع در شهر

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان گفت: در آستانه فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) المان‌های اشک و شمع در نقاط مختلف شهر نصب می‌شود.

حسن مؤذنی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: یکی از وظایف سازمان زیباسازی، فضاسازی شهر به مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی است از این رو امسال با توجه به حساسیت شرایط و اهمیت موضوع ساماندهی مراسم عزاداری‌ها به دلیل شیوع کرونا، در شهر فضاسازی بیشتری خواهد شد.

وی از نصب ۵۰ المان شمع در فضای شهری خبر داد و افزود: در المان‌های شمع کتیبه محتشم با متن مشهور «باز این چه شورش است که در خلق عالم است» نقش بسته است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان ادامه داد: به مناسبت ایام محرم همچنین بیش از ۲۰۰ المان اشک با جملات عربی و فارسی "یا قتیل العبرات" و "ای کشته اشک‌ها" در بزرگراه‌های شهر نصب می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال بیش از دو هزار پرچم عمودی متحدالشکل در مناطق ۱۵ گانه شهر نصب خواهد شد، گفت: روی این پرچم‌ها عبارت‌های سلام بر حسین(ع) و سلام بر ابوالفضل(ع) نقش بسته است.

موذنی خاطرنشان کرد: دیواره پازلی میدان امام حسین(ع) نیز با طرحی مناسب با ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بروز رسانی خواهد شد.کد محتوا 17087

برچسب ها