پاسخ عضو شورای شهر به مطالبه هنرمندان اصفهان

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان به مطالبات اخیر هنرمندان از شورای اسلامی شهر اصفهان واکنش نشان داد و این مطالبات را "بر حق" دانست.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مهدی مزروعی در صفحه توئیتر خود نوشت: "در شرایط همه‌گیری ‎کرونا، ستاد ملی کرونا، دولت، مجلس و سایرین موظفند بسته حمایتی از هنرمندان را تدوین و اجرا کنند.

پاسخگویی به مطالبه‌ی برحقِ ‎هنرمندان از توانِ شورای شهر و شهرداری خارج است، اما در روزهای آینده با مشارکت هنرمندان راه کارهایی حداقلی در این خصوص خواهیم یافت.

جامعه هنری اصفهان در کنار راه اندازی کارزارِ مطالبه‌گری، با محوریت انجمن‌ها یا تشکل‌های صنفی خود راه کارهایی خلاقانه و متناسب با شرایط کرونا بیابند تا چرخه تولید اثر و بهره‌مندی شهروندان برقرار شود، مدیریت شهری در حدِ توان خود حمایت مالی از این چرخه را به عهده خواهد گرفت.

مدیریت محترم استان و سایر نهادهای توانمند حکومتی و حاکمیتی هم می‌توانند با حمایت مالی و پشتیبانی از این روند، دینِ خود به جامعه هنری را ادا کنند. امروز زمان تماشا نیست.

فقط یک لحظه فشار طاقت فرسا بر هنرمند را تجسم کنیم و روزهایی که در کنارشان عکس یادگاری می‌گرفتیم را به یاد آوریم."

به گزارش ایمنا، روز گذشته (پنجشنبه) درپی بیکاری شش ماهه بسیاری از هنرمندان اصفهان به دلیل شیوع کرونا، آن‌ها متنی را در صفحات اجتماعی خود با این محتوا منتشر کردند: "مسئولین محترم کلانشهر اصفهان" نوش دارو بعد از مرگ سهراب به درد هنرمندان نمی‌خورد تا دیر نشده به داد هنرمندان پایتخت فرهنگی هنری ایران شهر اصفهان برسید. "کد محتوا 17027

برچسب ها