آخرین جزئیات برگزاری سی و سومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سی و سومین جشنواره فیلم کودک ونوجوان از ۲۷ مهرماه برگزار می‌شود و ظرفیت‌های فرهنگی مدیریت شهری نیز برای برگزاری جشنواره درگیر خواهد شد تا برنامه‌ها به بهترین شکل پیش رود.

فریده روشن در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به برگزاری دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری سی و سومین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان اصفهان، اظهار کرد: در این جلسه دبیر جشنواره سناریوهای پیشنهادی ارائه داد و اعضای شورا آن را بررسی کردند.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا و اینکه احتمالاً جشنواره‌های سینمایی در نیمه دوم سال به‌صورت حضوری برگزار نمی‌شود، دو راه وجود داشت یا جشنواره سال جاری برگزار نشود یا اگر برگزار شد، از بستر مجازی برای این امر استفاده شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: با نظر رئیس سازمان سینمایی کشور برای آنکه وحدت رویه‌ای در بهره‌برداری از ظرفیت‌های فضا و خدمات آنلاین وجود داشته باشد موضوع نحوه و چگونگی بهره‌برداری از این فضا باید با دقت بیشتری تبیین شود.

وی با بیان اینکه برگزاری غیرحضوری جشنواره فرصت‌ها و تهدیدهایی دارد، ادامه داد: در جشنواره مجازی، حراست از فیلم‌ها بسیار سخت بوده و امکان سرقت آن وجود دارد؛ از طرف دیگر اگر جشنواره برگزار نشود نیز ارتباط چند ساله سینماگران و کودکان با جشنواره فیلم دچار وقفه خواهد شد بنابراین به‌زودی فراخوان جشنواره آنلاین اعلام می‌شود.

روشن خاطرنشان کرد: موفقیت جشنواره سی و سوم تا حد بالایی به مشارکت فیلمسازان بستگی دارد؛ اینکه چه اندازه ریسک حضور در یک جشنواره مجازی را بپذیرند.

استفاده از ظرفیت شهرهای خواهرخوانده در اطلاع‌رسانی

وی اضافه کرد: برای هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره نیاز است از فضاهای موجود به نحو مطلوب‌تری استفاده شده و اطلاع‌رسانی‌ها نیز در سطح بین‌المللی انجام شود تا مخاطبان گذشته جشنواره همچنان حفظ شوند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: با توجه به اینکه رویکرد برگزاری آنلاین نوعی تجربه جدید است، مشخص نیست که تا چه اندازه در جذب مخاطب موفق عمل می‌شود بنابراین باید با بیشترین اطلاع‌رسانی سعی در جذب مخاطب برای جشنواره داشته باشیم.

وی ادامه داد: اصفهان تفاهم‌نامه‌ها و تعهدات متقابلی با شهرهای خواهرخوانده خود دارد که این ظرفیت امکان آن را فراهم می‌کند تا مکاتبات لازم با آن‌ها انجام شده و شهرهای خواهرخوانده اصفهان بیشتر درگیر این جشنواره بین‌المللی شوند.

برگزاری محدود جشنواره به‌صورت حضوری

روشن گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در حد محدود می‌توان تا حدی که امکان دارد برخی از نشست‌های خبری و رویدادهای جمعی را حضوری اما با تعداد اندک شرکت کنندگان برگزار کرد؛ البته این برنامه‌ها نیز پخش زنده خواهند داشت تا امکان حضور متقاضیان آن وجود داشته باشد.

وی افزود: کارگاه‌های آموزشی آنلاین این امکان را فراهم می‌کند تا اساتید برتر کشور برای جشنواره به همکاری دعوت شوند زیرا دیگر نیاز نیست برای ارائه آموزش‌ها به اصفهان سفر کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه قرار است از چند روز آینده آموزش هیئت داوران کودک و نوجوان جشنواره نیز آغاز شود، ادامه داد: تمامی رویدادها و فیلم‌های جشنواره با مشارکت پلتفرم‌های موجود پخش زنده می‌شود.

تاکید بر هویت اصفهانی جشنواره

وی تصریح کرد: با وجود آنکه به احتمال زیاد گستره برگزاری آنلاین جشنواره تا شهرهای دیگر نیز پیش خواهد رفت، تاکید شده که در برگزاری آن هویت اصفهان به عنوان خاستگاه جشنواره همچنان حفظ شود.

روشن خاطرنشان کرد: برای برگزاری بخش‌های جنبی جشنواره در شهرهای دیگر مانند سال‌های گذشته باید مکاتبات مربوط انجام شود تا اگر امکان و علاقه‌مندی برای این امر وجود داشت، جشنواره به دیگر شهرها نیز راه یابد.

وی افزود: سی و سومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان از ۲۷ مهرماه برگزار می‌شود و ظرفیت‌های فرهنگی مدیریت شهری نیز برای برگزاری جشنواره درگیر خواهد شد تا برنامه‌ها به بهترین شکل پیش رود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: موضوع استعدادیابی کودکان و نوجوانان نیز با کمک و همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دنبال خواهد شد تا این رویکرد که در سال‌های گذشته نیز مورد تاکید بوده، همچنان دنبال شود.کد محتوا 16947

برچسب ها