فرش گل در کاخ مروارید/طراحی نقشه هوشمند تردد شهروندان شیرازی

در این بسته خبری از خرید ۲۰۰ دوربین نظارتی توسط شهرداری کرمانشاه تا نحوه دفن پسماندهای کرونایی اراک و تعطیلی همه پارک‌ها و بوستان‌های شهر رشت در روز سیزده بدر را بخوانید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، هفته گذشته شهرهای کشور شاهد رویدادهای مهمی در عرصه‌های مختلف عمرانی، اجتماعی و فرهنگی بود. در بسته خبری ایمنا (کوتاه از شهرهای ایران) سر فصل مهمترین رویدادهای خبری را مرور می‌کنیم:

تمدید ممنوعیت تفکیک پسماند در تهران

صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، گفت: با توجه به تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی دولت تا ۲۰ فروردین ماه، ممنوعیت تفکیک پسماند هم تمدید می‌شود.

خرید ۲۰۰ دوربین نظارتی برای کرمانشاه

محسن ارجمندی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه از خریداری ۲۰۰ دوربین نظارتی خبر داد و گفت: این دوربین‌ها امسال در معابر شهر کرمانشاه نصب می‌شود.

دفن کاملاً بهداشتی پسماندهای کرونایی ارک

حمیدرضا قناتی، سرپرست مدیریت پسماند شهرداری اراک گفت: پسماندهای کرونایی بیمارستان‌های اراک با کلر کاملاً گندزدایی شده و بر روی آن‌ها آهک پاشیده می‌شود.

راه اندازی فرهنگسرای مجازی شهرداری اصفهان

فرهنگسرای مجازی شهر اصفهان در راستای پویش در خانه بمانیم راه اندازی شد.

تعطیلی همه پارک ها و بوستان های رشت در روز سیزده بدر

علی مقصودی، معاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت: پارک‌ها و بوستان‌های شهر رشت روز سیزده بدر هم تعطیل خواهند بود و شهروندان باید در خانه بمانند.

ساماندهی دست فروشان از وظایف شهرداری‌ها است

حسین توکلی کجانی، فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: بر اساس مصوبه شورای تأمین شهرستان تمامی دست فروشان و افرادی که در معابر اصلی، فرعی و مقابل مجتمع‌های تجاری سد معبر می‌کنند برای مقابله از شیوع ویروس کرونا باید جمع آوری شوند و این از وظایف شهرداری‌ها است.

برپایی فرش گل در کاخ مروارید

پیمان بضاعتی پور، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به برپایی فرش گل در کاخ مروارید، گفت: زیبایی فرش گل به صورت مجازی با مردم به اشتراک گذاشته می‌شود.

طراحی نقشه هوشمند تردد شهروندان در شیراز

سعید حیدری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای حفظ سلامتی شهروندان، یک اپلیکیشن نقشه هوشمند شهرداری شیراز برای چگونگی حضور در نواحی پر تردد و مکان‌های شلوغ شهر طراحی شده است.

توزیع ۴۵۰۰ سبد کالا میان زباله گردها

محمدرضا جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با اشاره به ممنوعیت زباله‌گردی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: این نهاد در راستای حمایت معیشتی، ۴ هزار و ۵۰۰ سبد کالا میان زباله‌گردها توزیع کرده است.

رویداد ساعت زمین در شهرداری رشت

علیرضا قانع، مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت اعلام کرد: چراغ‌های ساختمان شهرداری و پیاده راه فرهنگی رشت به عنوان نماد اصلی شهر، همچون سایر نقاط جهان، یک ساعت خاموش شد.کد محتوا 16890

برچسب ها