کارگاه‌های آموزشی ویژه زوج‌های جوان در خانه فرهنگ آسمان برگزارمی‌شود

رییس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۲ اصفهان گفت: استارت برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه زوج‌های جوان از مهرماه سال‌جاری با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان در خانه فرهنگ آسمان زده می‌شود.

به گزارش ايمنا ، خانه فرهنگ آسمان در خیابان محمودآباد به عنوان یکی از محله‌های کم برخوردار سال ۱۳۸۵ احداث و در حال حاضر زیر نظر معاونت فرهنگی اجتماعی منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان در سه بخش آموزشی، ورزشی، فرهنگی و فوق برنامه فعالیت می‌کند؛ در بخش آموزشی کلاس‌های هنری ویژه بانون در رشته‌های خیاطی، گلسازی، مینیاتور، قلمزنی، خود آرایی، کوتاهی مو، خوشنویسی، رنگ و روغن ویژه تمام سنین برگزار شد و مورد استقبال گسترده قرار گرفت.

رییس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۲ اصفهان با بیان اینکه کلاس‌های علمی خانه فرهنگ آسمان تابستان امسال در رشته‌های زبان، کامپیوتر، رباتیک برگزار شده است، گفت: حوزه فعالیت‌های قرآنی خانه فرهنگ آسمان نیز شامل علوم قرآنی، نهج البلاغه، تفسیر، احکام، ترتیل، تجوید، روان‌خوانی، روخوانی و قرآن خردسال بود.

وی ادامه داد: کلاس های ورزشی تابستانه خانه فرهنگ آسمان ویژه بانوان، آقایان، خردسالان و کودکان در رشته‌های ایروبیک، تکواندو، یوگا و ژیمناسیک برگزار شده است.

قپانچی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی این مرکز شامل برگزاری اردوهای تفریحی و گردشی بوده است، گفت: از جمله برنامه‌های تفریحی برگزاری اردوهای شهر رویاها بود که ۹۰ نفر در این اردو شرکت کردند، همچنین در اردوی بازدید از سد زاینده رود و دهکده چادگان ۵۰ نفر، اردوی زیارتی قم و جمکران ۴۷ نفر، استخر تفریحی موج‌های دریایی ۱۵۵ نفر، بازدید از کارخانه کودآلی وابسته به شهرداری ۸۰ نفر، اردوی شهربازی ملک شهر ویژه دختران نوجوان ۴۷ نفر حضور داشتند.

وی از برگزاری اردوی تفریحی «فضای شادبوم» فرهنگسرای سلام ویژه خردسالان در تابستان سال‌جاری خبر داد و افزود: در این اردوی تفریحی ۵۵ نفر برای آشنایی با مشاغل شرکت و از این برنامه ارزشمند استفاده کردند.

رییس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۲ اصفهان خاطرنشان کرد: در تابستان امسال ۷۹۰ نفر در کلاس‌های آموزشی و ۱۸۵ نفر در کلاس‌های ورزشی شرکت کردند.

وی با اشاره به برگزاری کانون دختران بهار نارنج ویژه نوجوانان در خانه فرهنگ آسمان، اظهارکرد: این مرکز با جذب ۵۵ نفر متربی یک برنامه آموزشی تفریحی با محوریت یک مربی آموزش دیده اقدامم کرده و کانون دختران بهار نارنج را با هدف افزایش خود باوری، هویت‌یابی، توجه به مسائل تربیتی، دینی و اخلاقی تشکیل داد که با استقبال خیلی خوب دختران نوجوان مواجه شدیم.

قپانچی با بیان اینکه کانون پدران خانه فرهنگ آسمان نیز با هدف تحکیم بنیان خانواده و آموزش به پدران در حوزه همسرداری شکل گرفته است، گفت: این کانون در حال حاضر ۶۵ نفر عضو دارد، البته با توجه به شرایط شغلی آقایان جلسات آن شب‌ها برگزار می‌شود تا امکان استفاده برای شرکت‌کنندگان وجود داشته باشد.

وی با اشاره به فعالیت کانون مادران، تصریح کرد: این کانون که با هدف تحکیم بنیان خانواده، آموزش به مادران در حوزه همسرداری، فرزند پروری و اشنایی با مسائل تربیتی و آموزشی شکل گرفته، بر روی رشد فکری و فرهنگی بانوان این منطقه بسیار مؤثر بوده و با استقبال بسیار زیاد مادران مواجه شده است.

رییس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۲ اصفهان خاطرنشان کرد: کانون مادران در حال حاضر ۱۲۰ نفر عضو دارد و جلسات آن هر هفته روزهای یک شنبه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ عصر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: استارت برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه زوج‌های جوان نیز از مهرماه سال جاری با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان در خانه فرهنگ آسمان زده می‌شود.

 قپانچی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی تابستان سال‌جاری خانه فرهنگ آسمان اظهارکرد: در این کارگاه‌های آموزشی که ۴۰۰ نفر شرکت داشتند، مباحث مختلفی از جمله کنترل خشم، تربیت جنسی کودکان، خوشبختی در شهر، مدیریت انرژی، پویش آب، مراجعه به فرهنگ صبر و بازیافت نان مورد بررسی قرار گرفت.

برپایی کانون مادران در فرهنگسرای معرفت

رییس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۲ اصفهان با اشاره به ویژه برنامه‌های تابستانه فرهنگسرای معرفت اظهارکرد: برگزاری کلاس‌های نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان، کلاس‌های خلاقیت و سفال برای کودکان چهار تا شش سال، بسته آموزشی ویژه دختران نوجوان با عنوان «بهارنارنج»، بسته آموزشی برای پسران نوجوان با برگزاری کلاس‌های خلاقانه‌ای همچون ساخت موشک آبی، گلایدر و رباتیک، کلاس‌های خوشنویسی، گل آرایی، مهارت آشپزی، کوتاهی مو خود آرایی، خیاطی و کاور دوزی برای بانوان، کلاس زبان انگلیسی برای نوجوانان از جمله برنامه های تابستانه فرهنگسرای معرفت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در تابستان امسال یکهزار نفر از برنامه‌های آموزشی فرهنگسرای معرفت استفاده کردند.

قپانجی افزود: در خصوص فعالیت‌های ورزشی کلاس‌های دفاع شخصی، تکواندو ویژه آقایان، ژیمیناستیک ویژه کودکان وکلاس های ایروبیک، حرکات اصلاحی برای بانوان برگزار و در مجموع به یک‌هزار نفر خدمت رسانی شد.

وی با بیان اینکه در بخش فرهنگی، فرهنگسرای معرفت اردوی باغ فردوس و پارک آبی موج‌های دریایی برای بانوان و استخر و پینت بال ویژه پسران برگزار شده است، اظهارکرد: این فرهنگسرا پایلوت اجرای طرح کانون مادر و کودک با موضوعات تربیت فرزند توسط کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان بوده است.

رییس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۲ اصفهان با اشاره به برپایی کانون مادران در فرهنگسرای معرفت، تصریح کرد: این کانون یکشنبه‌ها با موضوعات تقویت بنیان خانواده برگزار می‌شد و هر یکشنبه ۴۰ نفر به صورت رایگان از برنامه های آن استفاده می کردند.

وی برنامه در مسیر با عنوان «با هم برای شهر» با موضوع مدیریت مصرف آب همچنین برگزاری دوره‌های بینایی سنجی و مشاوره تغذیه با همکاری مرکز بهداشت را از دیگر برنامه های فرهنگسرای معرفت در تابستان ۹۷ اعلام کرد.کد محتوا 16765

برچسب ها