تفاهم‌نامه مشترک برای توسعه و حمایت از شهر یادگیرنده

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان از تفاهم نامه مشترک سازمان فاوا شهرداری با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان خبر داد.

سیدحمیدرضا ابطحی در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: بر اساس هماهنگی شده با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، در تفاهم‌نامه مشترک در خصوص توسعه و حمایت از شهر یادگیرنده و ارائه خدمات به شهروندان در شهر و استان اصفهان اقدامات موثرتری می‌شود.

وی افزود: کمک به ثبت پروژه شهر یادگیرنده در اتحادیه مخابرات آسیا و اقیانوسیه، همکاری در پروژه سامانه تعاملی دولت الکترونیک بر بستر شهر یادگیرنده و همکاری مشترک در زمینه توسعه اقتصاد دیجیتال شهروندی و حمایت از کسب و کارهای نوپا از دیگر موضوعات مورد توافق مشترک است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان با اشاره به همکاری در اشتراک گذاری زیرساخت‌های ارتباطی با اپراتورهای ارتباطی، افزود: در این تفاهم‌نامه مشترک ضمن همکاری در ایجاد تجمیع کننده اینترنت اشیا جهت ایجاد خدمات و زیرساخت‌های شهر هوشمند، محتواهای آموزشی مرتبط نیز در این حوزه تخصصی تهیه و در اختیار علاقه مندان قرار می‌گیرد.

وی در خصوص شهر یادگیرنده، اظهار کرد: شهر یادگیرنده مفهومی بین‌المللی است که سازمان جهانی یونسکو با هدف ایجاد ارزش‌افزایی از مشارکت گروهی شهرها شبکه‌ای ایجاد کرده است و در جهت تحقق اهدافی مانند دستیابی به شهر خلاق و هوشمند پایدار و افزایش کارآفرینی نقش آفرینی کند.

ابطحی افزود: در این راستا قرار است در سامانه شهر یادگیرنده اصفهان به نشانی LCITY.IR، بیست و شش حوزه عمومی و تخصصی مورد نیاز شهروندان آموزش داده شده و سواد کاربردی فناوری اطلاعات شهر ارتقا یابد.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری اصفهان اظهار امیدواری کرد: با هم‌افزایی و استفاده از توانمندی‌های داخلی در هر دو حوزه، زمینه توسعه ارائه خدمات به مردم اصفهان و تحقق شهر یادگیرنده و هوشمند بیش از پیش فراهم شود.

به گزارش ايمنا ، سامانه شهر یادگیرنده به صورت مشارکتی بین سازمان فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان و شرکت دانش بنیان پیشرو اندیشه‌پرداز سی پل مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی دانشگاه صنعتی اصفهان در بهمن ماه سال گذشته به بهره‌برداری رسید.کد محتوا 16608

برچسب ها