احتمال تشدید محدودیت‌ها در آرامستان‌های اصفهان

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط افراد مراجعه کننده به آرامستان‌های شهر برای زیارت اهل قبور و انجام مناسک خاکسپاری اموات، گفت: در صورت رعایت نشدن این موارد از سوی شهروندان، این سازمان ناچار به اعمال محدودیت‌های بیشتری می‌شود.

احمدرضا مرادی در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت علی (ع) و گرامیداشت شب‌های پُر منزلت قدر، اظهار کرد: با توجه به تأکیدات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، رعایت پروتکل و دستور العمل‌های بهداشتی در زمان مراجعه شهروندان برای انجام مناسک خاک‌سپاری و زیارت اهل قبور در ایام هفته به ویژه روزهای پنج شنبه و جمعه ضروری است.

وی افزود: شهروندان برای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا علاوه بر توجه به اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی با رعایت برخی موارد برای زیارت اهل قبور و انجام مناسک خاکسپاری اموات به آرامستان باغ رضوان و سایر آرامستان‌ها مراجعه داشته باشند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان با بیان اینکه شهروندان باید از هرگونه تجمع و ازدحام بویژه در محیط‌های سربسته جداً خودداری کنند، تصریح کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراسم‌ها و تجمعات الزامی است.

مرادی ادامه داد: برگزاری مراسم‌ها و حضور افراد در محوطه آرامستان و همچنین زیارت اهل قبور باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.

وی با بیان اینکه شهروندان باید حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند، تاکید کرد: توزیع هرگونه مواد خوردنی و آشامیدنی در قالب پذیرایی، خیرات و نذورات ممنوع است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان تصریح کرد: برگزاری مراسم‌های ترحیم، هفتم و چهلمین روز درگذشت صرفاً برای تعدادی محدود از بستگان و با رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی امکان‌پذیر خواهد بود.

مرادی گفت: به جهت پیشگیری از ازدحام و تجمع زیاد افراد توصیه می‌گردد مراسم‌های ترحیم، هفتمین و چهلمین روز ترجیحاً در طول ایام هفته برگزار و به روزهای پنج شنبه و جمعه موکول نشود.

وی افزود: در صورت رعایت نشدن موارد فوق از سوی شهروندان، سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان ناچار به اعمال محدودیت‌های بیشتری خواهد بود.کد محتوا 16307

برچسب ها