خدمات شهری اصفهان ۱,۷۰۰ میلیارد تومان بودجه دارد

برترین‌های حوزه خدمات شهری شهرداری اصفهان با حضور رئیس و اعضای شورای شهر و چند تن از مدیران شهری تجلیل شدند.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان، حسین امیری، معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان در ابتدای این مراسم با اشاره به عملکرد معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: در حوزه خدمات شهری و سازمان‌های وابسته بیش از ۷۶۰۰ نیرو به صورت شبانه روزی تلاش می‌کنند و خدمات شهر را به نحو مطلوب انجام می‌دهند.

معاون شهردار اصفهان ادامه داد: اصفهان، شهری بزرگ و گسترده است و با توجه به نوع مأموریت این حوزه ساعت کار و نوع فعالیت با دیگر حوزه‌ها متفاوت است.

وی افزود: درحوزه معاونت خدمات شهری به صورت ۲۴ ساعته همه تلاش می‌کنند وظایف محوله را به بهترین نحو انجام دهند و در صورت به وجود آمدن مشکلی در سریع‌ترین زمان ممکن به آن رسیدگی کنند که این چیزی جز اشتیاق به خدمتگزاری به شهر و مردم نیست زیرا همه ما در حوزه خدمات شهری متعهد هستیم این شهر را به صورت مطلوبی حفظ کنیم.

امیری به نحوه ارزیابی صورت گرفته در معاونت خدمات شهری اشاره کرد و گفت: در حوزه خدمات شهری از سال قبل تصمیم گرفته شد ارزیابی از روند کارها صورت پذیرد در همین ارتباط با تلاش اداره کل نظارت و هماهنگی خدمات شهری برنامه‌ریزی لازم صورت پذیرفت و شاخص‌ها و معیارهای مناسب و مرتبط به این حوزه تهیه شد که بر اساس آن هر سه ماه یکبار عملکرد حوزه خدمات شهری مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و این موضوع باعث رقابت مثبت شده و باعث تلاش بیشتر برای ارائه خدمت بهتر است.

وی در خصوص تحقق اهداف معاونت در سال گذشته گفت: در سال ۹۸ از صد در صد برنامه‌ریزی که پیش‌بینی شده بود ۸۷ درصد عملکرد واقعی و پیشرفت صورت پذیرفت که ۱۳ درصد مابقی هم به دلیل شرایط اقتصادی پیش آمده و مشکلات در منابع مالی و به خصوص شیوع گسترده ویروس کرونا تحقق نیافت.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ برای حوزه خدمات شهری هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است که با سازمان‌ها در حدود ۱,۷۰۰ میلیارد تومان است که این نشان دهنده توجه ویژه توسط اعضای شورای شهر اصفهان و شهردار اصفهان به حوزه خدمات شهری و تأثیر آن در شهر است.

امیری گفت: شاید در مقطعی از زمان به دلایلی یک پروژه عمرانی تعطیل شود اما هرگز حتی یک شب در حوزه خدمات شهری نمی‌شود کم کاری کرد، یکی از وظایف اصلی ما در حوزه شهری حفظ و نگهداری شهر است که باید تشکر ویژه از همه عزیزان از جمله مدیران کل، مدیران عامل سازمان‌ها رؤسای ادارات خدمات شهری، مسئولان، کارشناسان و کارگران کرد و از اینکه شورای اسلامی توجه ویژه نسبت به این موضوع دارد قدردان هستیم.

نیروهای شهرداری ارزیابی می‌شوند

علیرضا نصر اصفهانی رئیس شورای اسلامی شهر نیز در ادامه این جلسه با اشاره به مأموریت و فعالیت حوزه خدمات شهری گفت: مأموریت حوزه خدمات شهری بسیار قابل توجه و تأثیر گذار است.

وی ادامه داد: همانگونه که اشاره شد حوزه معاونت خدمات شهری با توجه به تعداد سازمان‌های زیرمجموعه و حدود نفر ۷۶۰۰ نیروی فعال در آن به عنوان بزرگ‌ترین معاونت شهرداری محسوب می‌شود که دارد به مأموریت خود به خوبی عمل می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به فعالیت ۲۴ ساعته در این حوزه گفت: کامیابی‌ها یا ناکامی به تلاش و فعالیت شما عزیزانی که کار میدانی انجام می‌دهید و دائم باید در صحنه باشید، بر می‌گردد.

وی ادامه داد: دو حوزه بسیار شاخص نظافت شهری و فضلی سبز برای شهر اصفهان و به عنوان برند برای اصفهان تعریف شده است است، که چشم هر بیننده ایی را در ابتدا به خود معطوف می‌دارد.

نصر گفت: از پنج هزار هکتار فضای اصفهان بیش از ۳۷۰۰ هکتار آن در اختیار شهرداری است و بر اساس آمار اعلام شده در حدود ۴۰ میلیون متر مربع نظافت و رفت و روب روزانه در سطح شهر صورت پذیرد که ۵۰ درصد به صورت مکانیزه ۵۰ درصد دستی انجام می‌شود و اینها همگی کاملاً مشهود است که نتیجه زحمات همه همکاران در حوزه خدمات شهری است.

نصر اصفهانی با اشاره به جایگاه و تأثیر تشویق و تجلیل از تلاشگران شهر گفت: همواره باید تفاوتی میان افرادی که تلاش بیشتری می‌کند در جهت ارتقای شهر فعالیت می‌نمایند با دیگران قائل شد و این نظام ارزیابی که در شهرداری و سازمان‌ها می‌باشد این چنین مأموریتی دارد.

وی ادامه داد: من معتقدم باید عملکرد و روند فعالیت مبتنی بر تقدیر باشد که در آموزه‌های دینی هم به آن بسیار اشاره شده است، در جامعه وقتی متوسل به نهی از منکر می‌شویم که به جا و صحیح امر به معروف صورت نپذیرفته است اگر امر به معروف صورت پذیرد و زیبایی‌ها ترویج شود دیگر نیاز به نهی از منکر نیست در امرتقدیر و تنبیه هم به همین شکل است.

وی با اشاره به مراسم تجلیل از فعالان حوزه خدمات شهری گفت: این مراسم برگرفته از این تفکر است که ما باید در سیستم‌ها و مجموعه‌هایمان ارزیابی داشته باشیم و در نهایت از کسانی که بیشتر تلاش کردند قدردانی کنیم، طرح تعالی سازمانی که در شهرداری در حال انجام است دقیقاً در همین راستا است.

گفتنی است در پایان این مراسم از ۱۰ نفر برتر و شاخص درحوزه های رؤسای ادارات خدمات شهری و مسئولان امور شهر، فضای سبز، زیبا سازی، پیشگیری و رفع تخلفات شهری، نگهداری و تعمیرات و برنامه ریزی تجلیل به عمل آمد.کد محتوا 16301

برچسب ها