افزایش شمار کلینیک های تنفسی اصفهان به دنبال شیوع کرونا

استاندار اصفهان با اشاره به بسیج ظرفیت‌های درمانی و پزشکی برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، گفت: تعداد کلینیک‌های تنفسی که در ابتدای مواجهه با مشکل کرونا ۲۰ کلینیک بود به ۶۸ کلینیک رسیده است.

به گزارش ايمنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، عباس رضایی در جمع شورای مشاوران جوان استاندار اصفهان با بیان اینکه غلبه بر کرونا مستلزم بسیج جمیع نیروها و هم راستا شدن با هم در یک مسیر است، اظهار کرد: بدون مشارکت اجتماعی عبور از این گردنه به سختی امکان پذیر است.

وی با اشاره به برخی طرح‌های مطرح شده در پیشگیری و مقابله با کرونا، افزود: تصمیم گیری در زمینه مقابله با این بیماری مستلزم تفکری همه جانبه‌نگر است.

رضایی اضافه کرد: توجه به فرهنگ مردم، زیر ساخت‌ها، امکانات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در انتخاب بهترین راه ممکن یک ضرورت است.

استاندار اصفهان با اشاره به لزوم نگاه همه جانبه نگر در تصمیم گیر‌ی ها، تاکید کرد: نمی‌توان بدون در نظر گرفتن همه ابعاد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی یک تصمیم را اجرایی کرد و بعد با مشکلات و تبعات بدتری که اوضاع جامعه را وخیم‌تر می‌کند مواجه شد.

به تاکید وی مشاوران جوان استاندار با پژوهش‌های تاریخی و فرهنگی در خصوص تجربیات جهانی در امر مبارزه با اپیدمی‌ها می‌توانند از یک سو به جامعه نور امید تزریق کنند و از سوی دیگر پیشنهادها و برنامه‌های عملیاتی به مسؤولان ارائه کنند.

رضایی ادامه داد: از زمان راه اندازی خط تلفن ۳۱۱۳ تا کنون بیش از ۲۰ هزار تماس با این خط برقرار شد و امروز با بهره گیری از ظرفیت استادان پرستاری و پزشکان به مردم ارائه مشاوره می‌شود.

وی با اشاره به بسیج ظرفیت‌های درمانی و پزشکی برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، ادامه داد: امروز تعداد کلینیک‌های تنفسی که در ابتدای مواجهه با مشکل کرونا ۲۰ کلینیک بود به ۶۸ کلینیک رسیده است.

امکانات دولت‌ها به تنهایی کفاف مقابله با کرونا را نخواهد داد

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان در این نشست گفت: امروز سازمان بهداشت جهانی از فراگیری ابتلای به این بیماری در سطح جهان سخن می‌گوید.

حیدر قاسمی تصریح کرد: بی شک در مقابله با این وضعیت صرف امکانات دولت‌ها به تنهایی کفاف نخواهد داد و اگر مجموعه‌های انسانی و مردمی در این مسیر همراهی نداشته باشند، دولت‌ها به تنهایی کاری از پیش نمی‌برند.

وی ادامه داد: امروز باید کلیت فرآیندها به اطلاع آحاد جامعه برسد تا جامعه بر اساس آن بهترین تصمیم گیری را داشته باشد.

رئیس کمیته سیاسی، اجتماعی و انتظامی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: اطلاع رسانی در چنین مقطع‌های زمانی حساسیت ویژه ای دارد زیرا از یک سو مردم باید اطلاعات کافی برای تصمیم گیری در اختیار داشته باشد و از سوی دیگر این اطلاعات نباید موجب ترس و هراس مردم و زمینه سو استفاده دشمن شود.کد محتوا 16274

برچسب ها