اصفهان و حیدرآباد یک گام دیگر به خواهرخواندگی نزدیک شدند

لایحه خواهرخواندگی دو شهر اصفهان و حیدرآباد که چندی پیش از سوی شهرداری اصفهان به شورای اسلامی شهر تقدیم شده بود، پس از بررسی در کمیسیون‌های مربوطه در صد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان با اکثریت آرا تصویب شد.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، ایمان حجتی، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان با بیان اینکه حیدرآباد از جمله غنی‌ترین شهرهای هند در فرهنگ و تاریخ و همچنین از جمله شهرهای تراز اول جهان در حوزه فناوری اطلاعات است، اظهار کرد: اهمیت دوستی و مراوده با این شهر موجب شد تا در سال ۱۳۹۸ موضوع خواهرخواندگی از سوی اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان پیگیری شده و به جریان بیفتد، با توجه به تغییر برخی فرآیندها در مبحث خواهرخواندگی شهرها، گزارش توجیهی درباره اهمیت و تمایل دو جانبه برای عقد این پیمان برای بررسی و تأیید به وزارت کشور ارسال شد.

وی با بیان اینکه انجام استعلام وزارت کشور از وزارت امور خارجه نیز از جمله دیگر فرآیندهای لازم‌الاجرا است، خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط جدید وضع شده از سوی وزارت کشور، لوایح خواهرخواندگی باید به تصویب شوراهای اسلامی شهر هم برسد و حالا با تصویب این لایحه، مسیر کوتاهی تا امضای این تفاهم نامه باقی مانده است.

وی ادامه داد: با تصویب این موضوع در شورای شهر اصفهان، حیدرآباد هند به عنوان چهاردهمین شهر خواهرخوانده اصفهان انتخاب شده و در این راستا سرفصل جدید مراودات و تعاملات اصفهان با این شهر آغاز خواهد شد.

به گزارش ايمنا ، حیدرآباد به شهر معابد و مساجد شناخته شده و همچنین به "شهر مروارید"شهره است؛ این شهر تاریخی شباهت بسیاری به اصفهان دارد و به همین سبب به "اصفهان نو" معروف است.

حیدرآباد باغ‌های زیبایی به سبک ایرانی و چهارباغ اصفهان دارد و مسجد و بنای تاریخی "چهار منار" نماد این شهر است.کد محتوا 16164

برچسب ها