هزینه نگهداری ناژوان در سال گذشته چقدر بوده است؟

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: سال گذشته بیش از ۳۰ میلیارد تومان برای نگهداری ناژوان هزینه شده است.

سید رسول هاشمیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در ۱۵ ماه گذشته ۳۶ هزار اصله درخت در ناژوان کاشته شده است، تصریح کرد: تعویض خاک بستر درختان با حفر چهار هزار گودچال، کاشت درختان شکوفه دار، احداث گذرهای شکوفه و احیای مادی‌ها از جمله اقدامات شده در ناژوان است.

وی درختان در اختیار شهرداری در ناژوان را بیش از ۱۷۰ هزار اصله درخت عنوان کرد و افزود: حدود سه هزار درخت مقاوم به خشکی در حاشیه مادی‌های کاشته شده است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان ادامه داد: حدود ۸۰۰ هکتار از اراضی ناژوان در اختیار کشاورزان است که یا به باغات خصوصی تبدیل شده یا در این اراضی صیفی‌کاری، برنج‌کاری شده و درختان مثمر کاشته شده است.

وی با اشاره به تدابیر اتخاذ شده برای تأمین منابع آبی مورد نیاز در ناژوان، گفت: یکی از اقدامات شهرداری در این دوره احداث مخازن آب بوده که تاکنون چند مخزن احداث شده است.

هاشمیان تصریح کرد: از جمله اقدامات شده برای تأمین منابع آبی، ایجاد کلکتور شمال ناژوان به طول هشت کیلومتر و مخزن بتنی در حال احداث است.

وی خاطرنشان کرد: گسترش شبکه برق مخازن آب، کلکتور آبیاری فضای سبز ناژوان در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با بیان اینکه برای آبیاری به هیچ عنوان از آب زاینده رود استفاده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: برای توسعه فضای سبز و افزایش درختان ناژوان، کاشت و بهبود وضع درختان انجام شده و احداث مخزن آب در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به پروژه ساماندهی پارک میرزا کوچک‌خان، اظهار کرد: این پروژه در طول پنج ماه و بنا بر درخواست‌های مکرر شهروندان با هزینه‌ای بالغ بر ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرا خواهد شد.کد محتوا 16127

برچسب ها