وزارت امور خارجه باید برای بهره‌برداری پروژه مرکز همایش های بین المللی اصفهان کمک کند

سخنگوی وزارت امور خارجه و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه گفت: تحریم ها نباید مانع اجرای پروژه‌های بزرگ و فاخری مانند سالن اجلاس بین المللی اصفهان باشد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، سید عباس موسوی در بازدید از پروژه مرکز همایش های بین المللی اصفهان با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه باید برای بهره‌برداری این پروژه کمک کند، اظهار کرد: باید به اصفهان و ایران برای داشتن چنین پروژه ملی تبریک گفت، سالن اجلاس سران در تهران احداث شده اما باید از زیرساخت‌ها در دیگر نقاط کشور هم استفاده کرد.   

وی ادامه داد: پروژه فاخر مرکز همایش‌ها، بین‌المللی بودن اصفهان را تکمیل می‌کند بنابراین باید این پروژه در جایگاه ملی دیده شود و آن را وابسته به یک دولت یا زمان خاص ندانست.  

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: آنچه در این پروژه ملی مغفول مانده، حضور سرمایه گذار خارجی است.

مرکز همایش‌ها بازوی خوبی برای وزارت خارجه است

مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان نیز در این جلسه که در محل پروژه مرکز همایش های بین المللی اصفهان برگزار شد، گفت: پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان بازوی خوبی برای وزارت خارجه محسوب می‌شود.

ایمان حجتی در بازدید سخنگوی وزارت امور خارجه از پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان، اظهار کرد: این پروژه در موقعیت ویژه‌ای در حال احداث است به طوری که با بهره‌برداری حلقه حفاظتی شهر که در حال حاضر بخش هایی از آن کامل شده، فاصله این مرکز با فرودگاه بین‌المللی اصفهان، کمتر از هفت دقیقه است و با عبور از حلقه حفاظتی نیازی به ورود به داخل شهر هم نیست.

وی با تاکید بر اینکه پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان بازوی خوبی برای وزارت خارجه جهت برگزاری اجلاس‌ مختلف ملی و جهانی است، تصریح کرد: این پروژه با بهره‌مندی از فضاهای چند منظوره امکان برگزاری رویدادها و همایش‌های مختلف را دارد.

مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان (غیر از بخش تجاری و هتل) تا پایان سال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. آئین افتتاح و بهره‌برداری از این ابرپروژه ملی می‌تواند با برگزاری یک رویداد بین المللی در اصفهان همزمان باشد.

سالن اجلاس نیاز به بهره‌بردار واقعی دارد

مدیر پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان نیز در این جلسه با تشریح آخرین وضعیت این پروژه، خبر از پیشرفت ۸۵.۱۶ درصدی این پروژه داد و گفت: تاکنون برای احداث این پروژه بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و نیاز به بهره‌بردار واقعی دارد. 

مهدی رضایی اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه مرکز همایش‌ها از تیرماه ۹۰ آغاز شد و در زمینی به وسعت ۷۲ هکتار شامل سالن اصلی، سالن‌های چند منظوره، سینما، پارکینگ‌های اختصاصی، هتل پنج ستاره و یک مرکز تجاری در حال احداث است.

وی با بیان اینکه در پروژه مرکز همایش‌ها، دو طبقه پارکینگ با سطح ۲۲ هزار مترمربع با ظرفیت ۸۰۰ خودرو پیش بینی شده است، افزود: اسکلت سالن اصلی و جانبی این مجموعه با استفاده از سازه‌های فولادی و دیوارهای آن به روش خشک و مقاوم در برابر حریق و رطوبت ساخته شده است.  

مدیر پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان با اشاره به سالن اصلی پروژه، گفت: ظرفیت این سالن با ظرفیت ۲۴۰۰ نفر طرح ریزی و سقف آن با الهام گرفتن از معماری مسجد شیخ لطف الله احداث شده است. طرح شیشه‌های داخلی این فضا نیز با بهره‌گیری از هنر اساتید و با استفاده از مس و شیشه اجرا شده است. از دیگر اقدامات، اجرای نمای پروژه با استفاده از بتن الیافی توسط مهندسان پروژه بوده که به صورت تجاری به تولید انبوه رسید است.   

وی با بیان اینکه سالن چند منظوره پروژه مرکز همایش‌ها به صورت مسطح در مجاورت سالن اصلی قرار دارد، گفت: سالن سینما و آمفی تئاتر مجموعه با ظرفیت ۵۶۴ نفر و مساحت ۸۰۰ مترمربع یکی دیگر از سالن‌های جانبی است که با سیستم‌های پیشرفته طراحی شده است.

رضایی ادامه داد: سالن پذیرایی و چندمنظوره پروژه با مساحت دو هزار و ۸۰۰ متر مربع یکی دیگر از سالن‌های جانبی برای پذیرایی از میهمانان با امکانات پیشرفته صوتی و تصویری است.

مدیر پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان با اشاره به مسیرهای ارتباطی پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان، اظهار کرد: مسیرهای ارتباطی و دسترسی پروژه در سه سطح مختلف برای اتصال به سالن اصلی و سالن‌های جانبی طراحی شده است.

رضایی گفت: هتل پنج ستاره پروژه با زیربنای ۶۵ هزار متر مربع در ۱۲ طبقه پیش بینی شده و دارای فضاهایی مثل استخر، تالارهای پذیرایی، سالن ملاقات و … خواهد بود.

وی با بیان اینکه مرکز خرید پروژه در شش طبقه شامل فضای پارکینگ با گنجایش دو هزار خودرو، هایپر مارکت، فضای تفریحی و فضای بازی کودکان خواهد بود، تصریح کرد: هشت واحد ویلای سنتی هر کدام به مساحت ۴۵۰ متر مربع برای اسکان میهمانان و محافظان آنها در نظر گرفته شده است.

مدیر پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان ادامه داد: این پروژه ۳۲ هکتار فضای سبز دارد که بخش داخلی آن کاشت گیاهان و بخش خارجی جنگل کاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه در این پروژه ۸۷ هزار و ۵۰۰ متر خیابان‌سازی انجام شده است، گفت: نیروگاه خورشیدی پروژه مرکز همایش‌ها با توان تولید ۵۰۰ کیلو وات در روز راه‌اندازی شده است.کد محتوا 15346

برچسب ها